Tartu kinnitas täna ametnike palgajuhendi,
millega jäetakse nii volikogu kui ka linnavalitsuse liikmete tasud praegusele
tasemele kuni järgmiste valimisteni.
Tartu ametiasutuste palgatingimused on põhiosas kehtinud 2001. aastast, muudatusi on tehtud vaid palgagruppides ja -määrades. Selle tulemusel on praeguseks kujunenud olukord, kus eri struktuuriüksuste palgad pole sisuliselt võrreldavad ning palgagruppide lubatud palgavahemik on muutunud väga laiaks, teatas linn oma pressiteates.
Linna kinnitusel lõpetatakse Tartu ametnikele automaatsete lisatasude maksmine akadeemilise kraadi, tööstaaži ja võõrkeelte oskuse eest. Järgmisest aastast liidetakse lisatasud neid hetkel saavate ametnike põhipalgale. Volikogu rahanduskomisjoni ettepanekul lisatakse põhipalgale ka puhkusetoetus.
Tulevikus määratakse volikogu esimehele, aseesimehele ning linnavalitsuse liikmetele makstavad tasud nende ametisse valimisel või kinnitamisel.
Tartu linnavolikogu esimehele, aseesimehele, linnapeale, volikogu liikmetele ning volikogu komisjonide esimeestele on seni palka ja hüvitisi makstud volikogu 1993. aasta novembris tehtud otsuste alusel.
Seotud lood
Riigikogu töökorralduse töörühma juht Urmas
Reinsalu teatas vastuseks ÄP etteheidetele, et riigikogu valmistub oma palkade
riigi keskmisest palgast lahtisidumise näol võimaluseks jätta üldise
palgalanguse taustal saadikute palk paigale, et põrandat palgalangusele ei
panda.
Valitsuse liikmed rääkisid eilsel Õpetajate
majas toimunud pressikonverentsil, et kõrgele riigiametnikule on 15 000-kroonine
palk solvav ja ministrite palka ei tohi kärpida.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.