Mitmed Euroopa firmad kahtlevad, kas
suudavad Hiinas lähiaastatel kasumlikuks jääda, näitas Euroopa Liidu
kaubanduskoja küsitlus.
Hiina majanduskasvu tempo aeglustub, tööjõukulud ja konkurents kasvavad ning vaid 62 küsitletud 261 Hiinas tegutsevast Euroopa firmast vastas, et loodab lähemal kahel aastal Hiinas kasumit teenida, vahendas Bloomberg.
„Vähesed meist uskusid, et Hiina majanduskasv võib nii kiiresti aeglustuda,“ ütles ELi kaubanduskoja president Joerg Wuttke.
Hiina SKP kasvas kolmandas kvartalis 9%, mis on viie aasta kõige aeglasem tempo. Kasv aeglustus, kuna eksporditellimused vähenesid, tööstustoodang vähenes ning kinnisvara hinnad langesid. Hiina valitsus on kinnitanud 586 miljardi dollari suuruse majanduse stimuleerimise kava, et suurte infrastruktuuriprojektidega kasvu ja hõivet üleval hoida.
68% küsitletud Euroopa firmadest nimetasid tõsise äririskina Hiina majanduse aeglustumist, 66% tõid välja teravnenud konkurentsi ning 65% tööandjate kulude tõusu. Pooled tunnistasid, et tunnevad muret pead tõstva protektsionismi ja vaenulikkuse pärast välismaalaste suhtes. See on üks põhjus, mis vaid vähesed firmad plaanivad Hiina firmade ostu või ühinemisi.
Seotud lood
CNN vahendas, et Hiina plaanib majandust
turgutada 586 miljardi dollariga (7 triljonit krooni), et vähendada ülemaailmse
finantskriisi mõju.
Seoses lääneriikide tarbimise
vähenemisega, on paljud Hiina tehased sunnitud oma uksed sulgema,
kirjutas CNN.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.