Seoses lääneriikide tarbimise
vähenemisega, on paljud Hiina tehased sunnitud oma uksed sulgema,
kirjutas CNN.
“Finantskriis Ameerikas tapab meid ära, niigi võtab ta iga päev leiva meie laualt,” teatas üks endine tehase tööline, kes oli kogunenud Guangdongi tehase ette protestiaktioonile, milles osales mitusada koondatud töötajat.
Hiina ettevõte, mis valmistas mänguasju Mattelile, Hasbrole ja teistele Ameerika mänguasja firmadele, sulges oma uksed.
Ettevõte, mille tehased asusid nii Hiinas kui ka Hongkongis, koondas ligi 7000 inimest. Tehaste sulgemise põhjuste taga on toorainete kallinemine, ameeriklaste väike ostuvõime ning kallinenud jüaan.
Rasked asjaolud maailma majanduses on tinginud Hiina mänguasjatööstuse suure languse. 2008. aasta jooksul on 3631 mänguasjaeksportijat oma tegevuse lõpetanud, see on 52,7% mänguasjatööstuse ettevõtetest.
Lisaks on rasked asjaolnud viinud ka teiste suurimate tootmisettevõtete sulgemise üle kogu Hiina. Lisaks oma uksed sulgenud tehased, mis toodavad nii esmatarbekaupu, riideid kui ka tehnoloogiat.
Seotud lood
Börsiindeksid sööstavad sügavikku, pangad
lendavad uppi, ärimaailmas valitseb paanika. „Mis mul sellest?,“ võiks
tõenäoliselt küsida igaüks, kes seni oma tööga kenasti hakkama saanud,
koondamist ei pelga ja aktsiaturgudel osalemist aja ja raha raiskamiseks
peab.
Mitmed Euroopa firmad kahtlevad, kas
suudavad Hiinas lähiaastatel kasumlikuks jääda, näitas Euroopa Liidu
kaubanduskoja küsitlus.
Küberturvalisus peaks olema igaühe igapäevaelu lahutamatu osa. Olenemata sellest, kas oled eraisik, väikeettevõtja või suurfirma juht, mõjutab digitaalne maailm paratamatult kõiki, kes internetis toimetavad. Tele2 ärikliendi erilahenduste ja IT-teenuste juht Janek Jaago selgitab, miks on vähemalt esmane digikaitse hädavajalik igale kasutajale.