Vene rikkaimad inimesed on end rivistanud,
et saada osa 78 miljardi dollari suurusest valitsuse laenust krediidikriisi
üleelamiseks, kirjutab Bloomberg.
See annab muidugi peaminister Vladimir Putinile ihaldusväärse, veelgi suurema kontrolli riigi suurimate ettevõtete üle.
Üle saja ettevõtte juhi on tõeliselt hädas, sest nende äridel lasub kohustus maksta tagasi välismaiseid laene kokku 110 miljardi dollari eest, seda Vene keskpanga andmetel. Summa on kaks korda suurem, kui sarnased kohustused Brasiilias, Indias ja Hiinas.
Oligarhid on viimase kolme aasta jooksul kolmekordistanud laenukohustusi ette nägemata praeguseid erakordselt kõikuvaid toorainetehindu ja enneolematut rubla väärtuse langemist ning nüüd panevad valitsuse laenude tagatiseks enda ettevõtete aktsiaid.
„Nii mõnedki oligarhidest kaotavad oma varad kas riigile või investoritele,“ sõnas miljardär Aleksander Lebedev detsembri alguses ning paistab, et ta ei pruukinudki väga eksida.
Seotud lood
Venemaa keskpank peab vajalikuks
saata oma esindajad 140 kommertspanka, edastas Interfaks.
Nn valge nimekiri ettevõtetest, mis
riigiabi saavad, kiidetakse heaks teisipäeval 23. detsembril, vahendas
Interfaks. Venemaa majandusministeerium esitab oma ettepanekud esmaspäeval.
Riigi laenuabi jagav Vnešekonombank (VEB)
lükkas jaekaubanduskette refinantseerima tõtanud miljardär Mihhail Fridmani
laenuabi taotluse tagasi, kirjutas ajaleht Vedomosti.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.