Standard Poor's 500 indeks kukkus
eelmisel aastal 38%. Aga 2008. aastal suutsid kolm kõige nõrgemat
aktsiafondi teha "tootluseks" 60% ja rohkem.
Mittevõimendatud USA aktsiafondide seas, kel on vara vähemalt 100 miljonit dollarit, ei läinud kellelgi teisel nii halvasti kui Bill Milleri Legg Mason Opportunity Trustil (kaupleb sümboli all LMOPX), mis kukkus eelmisel aastal 65%
Teise koha sai Morningstar Inci. andmetel Winslow Green Growth Fund (WGGFX), kukkudes 61% ning kolmandaks jäi jälle üks "Leggidest" Legg Mason Growth Trust (LMGTX), mis kukkus aastaga 60%.
USA siseriiklikud aktsiafondid kukkusid 2008. aastal keskmiselt 38%.
Mr. Miller suutis aastatel 1999-2006 turgu lüüa, kuni ükspäev sai mehe õnn otsa. Möödunud aasta nii suur kaotus pühkis minema ka viimase viie aasta teenitud tulud. Mõlemad aktsiafondid on viie aasta lõikes kukkunud vastavalt 28% ning 15%.
Mõlemad Milleri fondid panustasid väga valesti finantsettevõtetele. Opportunity Trust omas Countrywide Financiali, mis võeti üle Bank of America poolt ning IndyMac Bancorpi, mille varad aresti valitsus peale maksejõuetuks muutumist. Samuti ostis Miller selliseid aktsiad nagu Amazon.com, Expedia ning Yahoo. Amazon kukkus aastaga 45%, Expedia 74% ning Yahoo 48%. Growth Trust fond omas selliseid nimesid nagu Freddie Mac ning American International Group.
Jack Robinsoni juhitud Winslow Green Growth jäi ukse vahele rohelise energia aktsiatega, millele ka nimi viitab. Need aktsiad hakkasid kukkuma koos nafta hinna kukkumisega. Enne eelmist aastat oli fond tõusnud 23,5% ning 2004, 2005, 2006. aastatel tõusti igal aastal üle 12%. 2003. aastal lõpetas fond tõusus tervelt 91,7%.
Seotud lood
Parimad börsil kaubeldavad aktsiafondid
olid jaanuaris need fondid, mis panustasid vastu olulisematele
aktsiaindeksitele.
Fondijuhid ning finantsgurud on viimase 18
kuu jooksul korduvalt ette ennustanud aktsiaturgude põhja. Enamik neist on
kantud või kantakse aktsiaturgude "punasesse raamatusse."
Äripäeva aasta parima loo valimisel sai
esimese koha preemia Piret Reiljani, Kaisa Tahlfeldi ja Raivo Sormuneni koostöös
valminud uudis "SEB raudkindel fondiinvesteering sai hoobi".
Tom Forester juhib USA aktsiatele
fokusseeritud avatud investeerimisfondi, mis ainsana suutis 2008. aastal vaid
raha teha. Millesse fond investeerib nüüd?
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.