Delfi nõukogu esimees Ville Jehe ütles
aripaev.ee päevaküsimusele vastates, et kindlasti on Eestis
kartellikokkuleppeid, kuid nende tendents on asunud vähenema.
„Ma arvan, et kusagil Eesti ärikeskkonnas on kartellikokkulepped. Maailmas ei ole riiki, kus ei ole ühtegi kartelli,“ rääkis Jehe, kes usub, et nende arv on vähenemas, kuid mitte veel nulli jõudnud. „Ma usun, et kartellide arv on Eestis väiksem kui ebaseaduslike relvade arv,“ arvas Delfi nõukogu liige.
„Miks neid on, sellepärast, et Eesti on nii väike. Siin on nad nii lihtsad tekkima, kuna meil on korporatiivne ühiskond,“ rääkis Jehe põhjustest. Tema sõnul võivad nii mõnegi kartelli asjaosalised ise mitte ette kujutada, et nad rikuvad seadust. „See on nii-öelda koostegelemise viis,“ lisas ta.
Jehe enda sõnul kartelli kokkulepet ei sõlmiks vaid soovitaks inimestel, kes seda on teinud asja ära lõpetada. „Kohe politseisse ma pigem ei läheks,“ lisas ta.
Aripaev.ee küsis tänase päevaküsimuse raames kas kahtlustate mõnda kartelli.
Justiitsministeerium tutvustas eile leebusprogrammi – eelnõu ehk seadust, millega salajasest kartellileppest esimesena võimudele teatanud ettevõte pääseb vastu shy;tasuks karistusest
Seotud lood
Omad kahtlused mul on vastas Skanska EMV
juht Olle Horm aripaev.ee tänasele päevaküsimusele, kas kahtlustate Eestis mõnda
kartelli.
Suurettevõtja Oleg Gross kahtlustab
piimatööstuses kartelli ning leiab, et ka bensiinimüüjate puhul pole see
välistatud.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.