Turvakontsern G4S liidab üheks
aktsiaseltsiks senised eraldiseisvad ettevõtted ning moodustab neist
divisjonid.
Muudatustega seoses lahkuvad kontsernist kauaaegsed ettevõtete juhid – tänane juhatuse liige Allan Elerand ja G4Si Lõuna-Eesti ning Ida-Eesti juhataja Andres Tootsman.
Ettevõtete juriidiline ühendamine – välja arvatud ASid Ühisteenused ja Alarmtec – leiab aset enne suve, töökorralduses on eesmärgiks divisjonaalsele struktuurile üle minna esimese kvartali lõpuks, teatas firma värske infoleht G4S Press.
G4Si uues struktuuris on neli divisjoni: Teet Anieri juhitav müügi- ja klienditeenindusdivisjon, Margus Kolumbuse juhitav valvedivisjon, Priit Sarapuu juhitav turvatehnika divisjon ja Veiko Vaheri juhitav sularahadivisjon.
G4Si juhatuse esimehe Andrus Ossipi sõnul on reformil kolm eesmärki. "Esiteks juhtimistasandite vähendamine, mis tähendab juhtimiskulude kokkuhoidu. Teiseks klienditeeninduse taseme tõstmine ja kolmandaks sisemiste tööprotsesside ühtlustamine," rääkis ta oma ettevõtte infolehele.
31. detsembri 2008 seisuga töötas G4Si ettevõtetes 3446 inimest. Kõige rohkem töötajaid –
1773 – oli turvafirmas G4S Eesti, lisaks 516 G4S Ida-Eesti, 457 Lõuna-Eesti ja 281 Lääne-Eesti esinduses. Sularahakeskuses oli töötajaid 310, Ühisteenustes 84 ja Alarmtecis 21.
Tänane G4S Eesti loodi 1991. aastal ASina ESS. G4Sile kuulub ettevõtte enda hinnangul 49 protsenti Eesti turvaturust ja 65 protsenti valveteenuste turust.
Enam kui sajas riigis tegutsev turvakontsern G4S tekkis 2004. aastal Group 4 Falcki ühinemisel Securicoriga. G4S on kasvanud töötajate arvult maailma suurimaks turvalahenduste pakkujaks, andes tööd enam kui poolele miljonile inimesele. Kontserni 2007. aasta kogukäive oli ligi 90 miljardit krooni.
Group 4 Securicori aktsionärideks on 57,5 protsendiga endise Group 4 Falcki ja 42,5 protsendiga endise Securicori osanikud. Group 4 Securicori aktsia on noteeritud Londoni ja Kopenhaageni börsil ning Kopenhaageni börsi lisanimekirjas.
Seotud lood
Endine Balbiino müügi- ja turundusdirektor
Teet Anier jätkab jaanuarist sama ametinimetusega tööd turvakontsernis G4S
Eesti.
Turvafirma G4S Eesti juhatuse esimehe
Andrus Ossipi sõnul mõjutab majanduslangus ka turvavaldkonda, sest neil läheb
hästi siis, kui klientidel on vara, mida on vaja valvata.
Majanduskeskkonna jahenedes on võitjaiks
eelkõige odava ja ebakvaliteetse kauba või teenuse pakkujad, usub turvafirma G4S
Põhja regiooni tegevdirektor Margus Kolumbus.
Suurärimees Urmas Sõõrumaad pole enam
põhjust turvaärimeheks tituleerida, sest tema investeerimisfirma U.S.
Invest müüs 25protsendilise osaluse Balti turva- ja teeninduskontsernis G4S
Baltics ettevõtte suuromanikule G4S.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.