Barack Hussein Obamast sai täna Ameerika
Ühendriikide 44. president.
"Väljakutsed, millega me täna silmitsi seisame, on reaalsed," ütles Obama oma ametisse astumise kõnes Washingtoni Kapitooliumihoone juures. Eelnevalt oli ta andnud ametivande, käsi samal piiblil, millel vannutati ametisse ka president Abraham Lincoln 1861. aastal.
"Need väljakutsed on tõsised ning neid on palju. Neid ei ole võimalik lihtsalt ja vähese aja jooksul täita, kuid me täidame need," lausus Obama oma kõnes.
USA uue presidendi inauguratsiooni korraldajate sõnul kuulas turvatud alal kõnet 280 000 inimest ning ala ümber 300 000 inimest. Kapitooliumi ümber oli paigutatud 28 000 istekohta.
Turvaarmee moodustasid 8000 politseinikku, 1000 FBI inimest, 10 000 rahvuskaardiväelast ning tuhanded teised turvatöötajad.
Washington Posti küsitluse järgi on Obama toetusprotsent 80%, see on alates novembri algusest pidevalt tõusnud. Täna ametist lahkunud George W. Bushi toetus oli kõrghetkel ehk 2001. aasta 11. septembri järel 90%.
Seotud lood
Tänaseks on presidendivande andnud 44
ameeriklast. Neid sõnu on öeldud kasvava jõukuse lainetel ning rahu vaiksete
vete ajal. Ning vahel ka kogunevate pilvede ja raevukate tormide ajal.
USA senat kinnitas ülekaaluka enamusega
välisministri ametisse senaator Hillary Clintoni.
Täna ametisse vannutatud uue USA presidendi
Barack Hussein Obama terve kõne.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.