Nokia tulemused olid allpool
analüütikute ootusi.
Nokia müük kahanes 12,7 miljardile eurole – eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 19 protsenti väiksem. Kasum piirdus 576 miljoni euroga, mis on allpool analüütikute ootusi, kes ennustasid 975 miljonit eurot.
Eelmise aasta sama perioodi kasum oli 1,83 miljardit eurot.
Mobiiltelefonide müük langes 15 protsenti võrreldes aastataguse perioodiga ning ostjate omandusse läks 113,1 miljonit telefoni.
Hinnanguline turuosa neljandas kvartalis langes eelmise aasta 40-lt protsendilt 37-le protsendile. Tervikaasta turuosa on hinnanguliselt 39 protsenti.
„Viimaste nädalate jooksul on makroökonoomiline keskkond järsult halvenenud ning viinud kaasa tarbijad ja toonud krediidikitsikuse,“ kommenteeris Nokia juht Olli-Pekka Kallasvuo tulemusi börsiteates ning lisas, et ettevõtte esimene prioriteet on kogukulude vähendamine ning tugeva kapitalistruktuuri säilitamine.
„Siiski on Nokia jaoks oluline jätkata investeerimist ettevõtte kasvu. Usume, et Nokial on erakordne võimalus kasutada ära internetituru arengut.“
Nokia prognoosib mobiilseadete müügi vähenemist käesoleva aasta esimeses kvartalis suuremaks, kui seda on tavapäraselt hooaegne müügi langus.
Kogu tööstuses ootab ettevõte selle aasta müükide langust 10 protsenti.
Seotud lood
Äripäeva väljamõeldud tegelane Investor
Toomas, kes opereerib pärisrahaga, ostis tänavu 14. jaanuaril portfelli 165
Microsofti aktsiat hinnaga 19,57 dollarit tükist.
Tarbijate armuafäär Apple'i tootega paistab
päästvat ettevõtte kõikehaaravast langusest, sest neljanda kvartali
müügitulemused ja kasum olid tõepoolest erakordsed.
Maailma suurimalt mobiiltelefonide tootjalt
ootavad analüütikud 47%-list kasumi kukkumist aastataguse ajaga võrreldes.
Euroopa aktsiaturud teevad
järjekordset pikka langusjada. Täna oldi languses juba neljandat päeva järjest.
Fiat SpA ning Nokia Oyj juhtisid kukkumist.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.