Linnahalli välisilme peab
säilima, seega ei tohi seda laiendada ega kõrgemaks ehitada,
ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas.
Aasa sõnul on Linnahalli ja lähiala arendamisest huvitatud USA firma usaldusväärne ning jätkuvate põhjalike läbirääkimiste tulemusena pannakse üksikasjalikult paika Linnahalli kui arhitektuurimälestise rekonstrueerimise ja renoveerimise tingimused. "Linnahalli välisilme peab säilima, mis tähendab, et Linnahalli laiendada ja kõrgemaks ehitada ei ole lubatud," rõhutas ta. "Säilitada tuleb ka suur saal. Muus osas võib teha siseruumide planeeringus muudatusi, kuid ka need peavad olema eritingimustega kooskõlas," lisas Aas.
Abilinnapea rõhutas, et Linnahall on piirkonna arhitektuurne dominant ning ilma seda korda tegemata ei maksa loota ka kogu piirkonna aktiivseks ja esteetiliselt nauditavaks linnaruumiks kujunemist. "Paraku on reisisadama ümbruse uushoonestamine olnud seni üsnagi eklektiline ning alustatud Admiraliteedibasseini äärsed suured kinnisvaraarendused on praeguse majandussurutise tingimustes toppama jäänud," nentis Aas.
Varasemad linnavalitsused on Aasa sõnul Linnahalli renoveerimisest aastaid rääkinud, kuid märkimisväärsete tegudeni pole jõutud. "Lõpuks ometi oleme leidnud investori, kellel on usku ja piisavalt nii rahalist kui ka kogemuslikku võimekust Linnahalli ja seda ümbritseva ala kujundamiseks meelelahutus- ja konverentsikeskuseks," ütles ta.
Tallinna Linnahalli ja lähiala on püütud Aasa sõnul nii maha müüa kui ka alale hoonestusõigust seada juba varasemate linnavalitsejate Jüri Mõisa, Liisa Pakosta ja Tõnis Paltsu ajast, kuid need tehtud katsed on seni ebaõnnestunud. Viimati nurjus hoonestusõiguse seadmise katse kaks aastat tagasi. "Eesmärgiks oli leida arendaja, kes renoveeriks kompleksi moodsaks rahvusvahelisel tasemel konverentsi- ja kontserdikeskuseks, paraku ei meelitanud konkurss ligi mitte ühtegi huvilist," rääkis ta.
2004 novembris tuli linnavolikogul nurjunuks tunnistada Linnahalli ja seda ümbritsevate kinnistute müük eelläbirääkimistega pakkumise teel, sest ainus potentsiaalne ostja oli huvitatud võimalusest Linnahall lammutada ning alale uued hooned ehitada. "Loomulikult oli sellega nõustumine välistatud, sest tegemist on arhitektuurimälestisega, mille lammutamine ei tule kõne allagi," ütles Aas.
Seotud lood
Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink
ütles, et endine Eesti Ehitus ja praegune Nordecon ei ole kunagi Linnahalli
ostmist ja arendamist arutanud ega ole plaanis ka arutada.
Äripäeva andmetel on Tallinna Linnahalli
hoonestusõiguse konkursi pakkumiskutse paberid tänase seisuga välja võtnud
seitse firmat.
Ükski arendaja ei osalenud linnahalli ja
seda ümbritseva ala hoonestusõiguse konkursil, mille võidu korral oleks firma
saanud 60 miljoni krooni eest õiguse hiigelkompleks konverentsikeskuseks
ehitada.
Tallinna Linnahallist saab rahvusvaheline
konverentsi- ja kontserdikeskus, teatas linnavalitsus.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.