Pärast seda, kui BBC näitas
dokumentaalfilmi Dubais töötavate võõrehitajate elust, suletakse sealne suurim
töölaager, kirjutas The Arabian Business.
6000 võõrtöölise majutamiseks mõeldud Nad al Sheba on pilvelõhkujaid püstitava Arabtec Constructioni suurim asum. See kolitakse kahe kuu jooksul uude kohta Arabian Ranchesi lähedale, rääkis majandusväljaandele Tariq Salar.Arabteci ehitajate linnak
Pildil on näha Arabteci elukuubikud Jebel Ali töölaagris, kus peatub 494 võõrtöölist, kokku mahub sinna magama 625 inimest. Jebel Ali Camp 2 on esimesest 510 kuubiku võrra suurem ja mahutab 4200 ehitajat.
BBC näitas arenenud maailma vapustanud dokumentaalfilmi Araabia võõrtööliste elust möödunud nädalal. Film oli üles võetud peidetud kaameraga. Üks töötaja kaebas selles, kuidas tualetid ajavad üle ääre ja probleeme on ka puhta veega.
Kui The Arabian Business infot kontrollis, tegeleti parajasti Nad al Sheba tualettide tühjendamise ja puhastamisega. Salar rääkis ajalehele, et tegu oli Arabteci ajutise elulaagriga ja praegu ehitatakse selle asemele uut.
Arabteci juht Riad Kamal nimetas elu- ning töötingimuste kritiseerimist meedias ebaõiglaseks mitte üksnes Araabia Ühendemiraatide suurima ehitusfirma, vaid ka kogu Dubai suhtes.
Arabtec annab tööd 62 000 inimesele, kes majutatakse rohkem kui 20sse ehituslinnakusse Dubais ja Abu Dhabis. Arabteci juhi Kamali sõnul on neid igapäevaselt puhtana hoitud.
Lugeja kommentaar kõlas samas järgmiselt: "Mida Ühendatud Kuningriigi press ei tea, on, et need töölised saadavad oma teenitud raha koju, toetades seal selle rahaga sageli kuni kolme perekonda. Elutingimused nende kodus on palju hullemad kui siinses töölinnakus. Nad ei ole hügieeniga sinapeal ja isegi kui nende elutingimused vastaks algul viiele tärnile, oleks need varsti samad, mis praegu. Sellegipoolest nõustun, et töötamise eest Araabia Ühendemiraatide kliimas peaks neile maksma tunduvalt rohkem palka. Inglased on Lähis-Ida aastaid lüpsnud ja jumal peaks teadma, kuidas Araabia Ühendemiraadid on aidanud Briti majandust kõigi nende lepingute ja ehitusmaterjalidega, mida nad olid sunnitud ostma pärast Briti standardite kehtestamist kõigile Dubai ehitistele. Nüüd pole neil aga häbi kritiseerida riiki, mis aitas nende majanduse õitsele. Miks nad ei lähe ega abista oma kodutuid ja vaeseid?"
Seotud lood
Araabia Ühendemiraadid trahvisid ligi 50
000 ettevõtet, mis viivitasid töölepingute sõlmimise või pikendamisega. Osad
firmad jätsid ka palgad välja maksmata.
Pärsia lahe ääres asuvas Bahreinis
streikisid eile sajad võõrtöölised, nõudes 42% palgatõusu. Hüppelise palgatõusu
järel tõuseks nende sissetulek 2405 kroonini kuus.
The Arabian Business vahendas täna, et
mitmed Saudi Araabia eraettevõtted tõstavad töötajate palka kuni 40%, et nad
suudaksid hüppeliselt kallinenud toiduaineid osta.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.