Soome väliskaubandus- ja arenguministri
Paavo Väyryneni arvates tegi Soome vea, kui astus üksi, ilma Rootsita,
üheksakümnendatel aastatel Euroopa majandus- ja rahaliidu liikmeks, kirjutab
Kauppalehti.
Ministri sõnul oli algusest peale selge, et rahaliitu astumine on lõplik ja pöördumatu. Nüüd maksab Soome selle eest kallist hinda, et astus rahaliitu ilma n.ö Rootsi küsimust lahendamata. Rootsis on jätkuvalt käibel Rootsi kroon, mis on euro suhtes järsult nõrgenenud.
„Ütlesin juba toona, et me ei tohiks rahaliitu astuda ilma Rootsita. Rootsi metsatööstus lõikab praegu euro kõrgest kursist kasu,“ tsiteerib leht ministrit.
Väyryneni sõnul on raske hinnata tugeva euro täit mõju Soome metsatööstusele.
„Stora Enso pealt on aga näha, mis toimub. Kui konkurentsivõime on nõrgem, on ka tootmispausid pikemad ja koondamised suuremad,“ ütles minister.
Stora Enso on viinud kokkuhoiu eesmärgil tellimusi Soome tootmisüksustest Rootsi ja Ida-Euroopasse ning ka tootmise vähendamine on kõige valusamalt puudutanud just Soomet.
Seotud lood
Paberitöötuse seis on „kriitiline“ ja Stora
Enso peab kulude kärpimist jätkama, ütles Euroopa suurima paberitootja tegevjuht
Jouko Karvinen eile firma aktsionäride koosolekul.
Euroopa suurim paberitootja Stora Enso
teatas täna, et plaanib senistele kärbetele lisaks koondande veel 2000 töötajat,
vahendas Bloomberg.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.