IRLi peasekretär Margus Tsahkna ütles, et
eile õhtul kabinetiistungil tehtud sotsiaaldemokraatide ettepanek tõsta
töötuskindlustuse maksimummäär 4% peale, üllatas teisi koalitsioonierakondi
väga. Töötuskindlustusmäära tõstmine on täiesti vastuvõetamatu.
„Sotside eilne ettepanek oli meie jaoks totaalselt üllatus ja täiesti vastuvõetamatu,“ märkis Tsahkna, pidades silmas töötuskindlustusmaksu maksimummäära tõstmist 4 protsendile.
Tsahkna ütles, et IRL tegi juba möönduse, nõustudes tõstma töötuskindlustusmaksu 3%le tingimusel, et töötukassa muudetakse jätkusuutlikuks ega lähe järgmise aasta alguses pankrotti. Selleks tutvustaski Tsahkna sõnul sotsiaalminister Hanno Pevkur eile uuesti ettepanekut, mis oleks kompromiss töövõtjate ja tööandjate vahel, puudutades kõikvõimalikke hüvesid, mida uus töölepinguseadus ette näeb.
„Me oleme selgelt seisukohal, et töölepinguseadus tuleks jõustada nii, nagu ta praegu on jõustatud. Ja oleme seisukohal, et tuleb vähendada nii-öelda seda koormust, mis tuleks seoses hüvedega,“ selgitas ta. „Selle kohta tegi Pevkur eile valitsuskabinetis konkreetsed ettepanekud, mis puudutavad töötushüvitismaksu, vabatahtlikult töölt lahkumist ja koondamishüvitist.“
3%se töötuskindlustuse määra puhul on nii, et 2% kannab töötaja ja 1% tööandja, ja kui seda veel suurendada, siis suureneks Tsahkna sõnul kogu maksukoormus, mida me endale aga lubada ei saa, kuna peame hoidma töökohti. „Siis see on meile vastuvõetamatu,“ kinnitas poliitik.
Teiselt poolt muudab Tsahkna sõnul uus töölepinguseadus tööturu paindlikumaks ja samuti on selles väga palju häid asju, mis puudutavad kogu haldussüsteemi ja koolitust jm. „Kõike seda prügikasti visata ei ole väga mõttekas. Siin tuleb leida kompromiss, ja mida Pevkur on välja pakkunud, tundub meile mõistlik kompromiss,“ kordas ta veelkord.
Tsahkna küsis, kui töölepinguseadus praegu edasi lükatakse, miks siis pool aasta hiljem targem oleks. „Täna on kindlasti ettevõtted sellega arvestanud,“ uskus ta, lisades, et tema hinnangul tähendaks seaduse jõustumise edasilükkamine massilist töökohtade kadu. „Siin ei tohiks riskida.“
Tsahkna möönis, et midagi kindlat ei ole, et seadus 1. juulil jõustub, aga eile õhtul kabinetis olid nii IRL kui Reformierakond seisukohal, et see seadus peab 1. juulil jõustuma. „See kompromiss, mida Pevkur tegi, on väga mõistlik ja tööturu osapooled võiksid sellega nõustuda,“ lootis ja soovitas ta.
Sotsiaalminister ütles Äripäevale, et töölepinguseaduse ettepanekutest lähemalt saab rääkida esmaspäeval pärast kabinetiistungit.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ütles tänasel
valitsuse pressikonverentsil, et tema kergitaks töötuskindlustuse makse määra
tervenisti 4,5%-le. Samas ei ole IRL maksemäära üle 3% kergitamisest
kunagi midagi kuulda tahtnud.
Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni
esimees Eiki Nestor ütleb, et sotsid oleksid 100%-liselt nõus ainult ühe
variandiga – jõustada töölepinguseadus täielikult 1. juulist või
lükata jõustumine edasi, kuna koalitsioonipartnerid ei nõustu
töötukindlustusmakse tõusuga üle nelja protsendi.
Töölepinguseaduse muutmise ja töötute
hüvitiste teemal kokkuleppe saavutamiseks kokku kutsutud erikomisjon ei jõudnud
ka täna ühele meelele.
Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees
Eiki Nestor ütles, kui töötuskindlustuse maksimummäära praegu kokku
lepitud 3 protsendi tasemelt 4 protsendini ei viida, siis
töölepinguseadus lubatud kujul ei jõustu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.