Baltika aktsionärid andsid tänasel
koosolekul ligi 30le ettevõtte tippjuhile loa vahetusvõlakirjade emisiooniks,
nüüd saavad võtmetöötajad eesotsas Meelis Milderiga osta võlakirju hinnaga 10
senti tükk ning need 3 aasta pärast aktsiateks vahetada, sel juhul tuleb veel
11,9 krooni juurde maksta.
Täna kaubeldi Baltika aktsiaga Tallinna börsil tasemel 8,76 krooni.
Baltika emiteeritavad G-võlakirjad on sisuliselt optsioonid, kirjutas
Äripäeva analüütik Tõnis Oja eilses lehes. Ettevõtte juhid saavad märkida võlakirju hinnaga 10 senti võlakiri, mis moodustab ühe protsendi Baltika aktsia praegusest turuhinnast. Kolme aasta pärast on juhtidel võimalik vahetada võlakirjad aktsiate vastu hinnaga 12 krooni tükk. Tehingu kasumlikuks muutumiseks peaks Baltika aktsia hind kerkima kolme aasta jooksul kokku 32 protsenti.
Kui tehing osutub 3 aasta pärast ebasoodsaks ja juhid otsustavad mitte juurde maksta 11,90 krooni aktsia kohta, siis maksab Baltika ettevõtte juhtidele ka tagasi selle 10 senti võlakirja kohta, mis täna sisse maksti. Seega ei riski Baltika juhid võlakirju ostes mitte millegagi.
Nimetatud juhatuse motiveerimisprogrammi kohta märkis Milder täna koosolekul, et aktsionärid ja juhtkond võidavad sellest ühtmoodi. Baltika kontserni juhtkond vajab täiendavat motiveerimist tänases keerulises majanduskeskkonnas ja oluline on ka asjaolu, et kaks eelmist (E ja F) võlakirjade emissiooni nurjusid. Vahetusvõlakirju pakutakse Baltika soodustuste programmi raames Baltika kontserni kuuluvate äriühingute juhtivtöötajatele, keda on kokku umbes 30 inimest. 60% neist võlakirjadest saab tippjuhtkond ja ülejäänu jaotatakse ettevõtte võtmeisikute vahel ära. Täpse jagamise otsustab nõukogu.
Seotud lood
Baltika juhatuse esimees Meelis Milder
ütles tänasel aktsionäride koosolekul, et aktsiakapitali suurendamine 40 miljoni
krooni mahus on hetkel hädavajalik raha, et äripartneritele võlad ära maksta.
Kõrgem ostuhind oleks jätnud Baltika
aktsionäidele parema maigu ning samas ettevõtte tulemuste tegelikul paranemisel
pakkunud juhtkonnale ka motiveerivamat teenimisvõimalust, kommenteeris LHV
analüütik Kristo Oidermaa.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.