Erinevalt paljudest teistest pole
maasikakasvatajatel sellel suvel põhjust nuriseda - eestimaiseid maasikaid on
palju ja ostjaid jätkub.
Kõige odavamad maasikad saab Rakvere turult kätte kolmekümne krooniga, kallimate eest tuleb välja käia paarkümmend krooni rohkem, kirjutas Virumaa Teataja.
"Alati saab hinnaga kaubelda, turg on kauplemise koht," ütles maasikakasvataja Kai Madisson Põlvamaalt.
"Eestlased on maasikarahvas," arvas "rahvusmarjadega" kauplev Tiit Purika samuti Põlvamaalt - Tiidu talust. Müüjate sõnul on isegi siis Eesti maasikale turgu, kui kõrval on odav välismaine maasikas, ja ka kvaliteet mängib suurt rolli.
"Kogus ei ole meile niivõrd tähtis, pigem ikkagi kvaliteet, kui tarbijani jõuab värske korralik mari, siis saame ka hinda küsida," ütles Kai Madisson.
Seotud lood
Kui teisipäevase seisuga on Eesti maasikate
keskmine kilohind konjuktuurinstituudi andmetel 43 krooni, siis Saaremaal tuleb
maasikakilo eest välja käia kuni 20 krooni rohkem.
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.