„Keegi ei oodanud sellist Leedu majanduse
kukkumist,“ ütles KBC Groepi Londonis töötav ökonomist Zsolt Papp Bloombergile
Leedu majanduse 22,4 protsendise kukkumise kohta.
"Leedu võib lõpetada nagu Läti," lisas ta. "Numbrid on kukkunud samasse klassi Lätiga See aga tähendab, et varem või hiljem leiame me Leedu valitsuse IMFi või Euroopa Liidu poole laenusooviga pöördumas."
„See viskab taas õhku küsimuse kogu piirkonna valuutade devalveerimisest,“ ütles Papp. “Balti riigid peavad väga tõsiselt vaatama üle oma valuutakomitee süsteemid.“
"Just seepärast on IMF on olnud nii tõrges Lätile laenu andmisega," lisas ta. "Need laenud vaid pikendaksid patsiendi sümptomeid, kuid ei raviks haigust. Fikseeritud valuutakursid tuleb üle vaadata, kuna nende kasutamisel võtab majanduste taastumine kasvule rohkem aega."
"2011. aastal kasvavad suurem osa Kesk- ja Ida-Euroopa riike enam-vähem tavapärase tempoga, kuid Balti riikide majandused ikka ei kasva."
Seotud lood
Leedu majandus kukkus esialgsetel andmetel
teises kvartalis aastataguse ajaga võrreldes 22,4 protsenti, vahendab
Bloomberg.
Täna avaldatud Leedu majanduse teise
kvartali 22,4 protsendisele kukkumisele aastataguse ajaga võrreldes leidsid
analüütikud, et majanduse põhi on kas tehtud või kohe kätte jõudmas.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.