Läti SKP kahanes teises kvartalis läinud
aasta sama perioodiga võrreldes esialgseil hinnanguil 19,6%, teatas täna Läti
statistikaamet.
Võrdluseks ulatusid Bloombergi küsitletud kaheksa majanduseksperdi prognoosid läinud nädala lõpul 17 protsendisest kuni 28%se SKP languseni. Taani Danske Bank kirjutas oma esialgses hinnangus, et Läti SKP võis teises kvartalis kahaneda 24,8%.
Esimeses kvartalis kahanes Läti SKP läinud aasta sama perioodiga võrreldes 18%. Teise kvartali täpsustatud SKP numbri avalikustab Läti statistikaamet 8. septembril.
Jaekaubanduse käive kahanes Lätis teises kvartalis 28,5% ning tööstustoodang läinud aasta sama perioodiga võrreldes 18,7%. Hotellide ja restoranide käive kahanes 35%.
Läti SKP on languses juba viiendat kvartalit järjest, kuid languse tempo hakkab tasanema.
„Kõige järsem langus on nüüd möödas,“ kommenteeris agentuurile Bloomberg SEB Läti haru ökonomist Andris Vilks. Ise prognoosis Vilks teises kvartalis 18%st langust. „Kolmandas ja neljandas kvartalis tuleb SKP langus ca 12-15%,“ ütles Vilks.
Ka peaminister Valdis Dombrovskis märkis, et statistiliselt on kõige järsema languse aeg mööda saamas. „Järgmistes kvartalites on olukord juba positiivsem, ehkki hulk majandusprobleeme püsib,“ ütles Dombrovskis e-kirja vahendusel.
Danske Banki analüütik Lars Christensen leiab, et täiendavaid eelarvekärpeid Läti lisaks Euroopa Liidu ja IMFiga juba kokkulepitule Läti enam ei vaja.
Läti SKP järsk langus mõjutab nii Leedut kui Eestit – Leedule on Läti tähtsuselt teine suurim eksporditurg. Teises kvartalis kahanes Leedu SKP 22,4%, mis on suurim langus kogu Euroopa Liidus.
Eesti avaldab teise kvartali SKP numbri sel kolmapäeval.
Seotud lood
Taani Danske bank kirjutab oma tänases
kommentaaris Läti II kvartali SKP numbrile, et tänu positiivsele baasefektile
hakkab Läti majanduslangus aasta teisel poolel aeglustuma, kuid aasta
kokkuvõttes võib SKP siiski viiendiku võrra kahaneda.
Registreeritud töötute arv kasvas Lätis
juulikuus 11,8%le, teatas täna Läti tööturuamet.
Lätis üheksa jalatsikauplusega jaeketi NS
King tegevjuht Tiit Mägi ütles Äripäevale Läti majanduse seisu kommenteerides,
et ei näe praegu veel mingeid olukorra stabiliseerumise märke.
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.