Septembri alguses alustasime Tallinna linna sotsiaaltöökohtade projekti raames reisisaatjate töölerakendamist Tallinna Autobussikoondise bussidesse.
Reisisaatjate sotsiaalseid töökohti on meie bussides moodustatud 540, praeguseks on kahepäevase koolituse läbinud ja iseseisvalt tööle asunud 160 reisisaatjat. Huvi töökohtade vastu paistab linlastel olevat, sest viimastel päevadel on pidevalt uusi avaldusi laekunud.
Toetudes esimeste päevade praktilisele kogemusele, usume, et reisisaatjate lisandumine bussidesse aitab paremaks muuta meie sõitjatele osutatavat teenust ja suurendada nende turvatunnet ühistranspordis.
Kindlasti peaks vähenema pahatahtlik sisustuse lõhkumine ja määrimine ning ehk taltub reisisaatja valvsa pilgu all ka noortekampade ülevoolav energia ja kaassõitjate häirimine.
Tegemist on uute ametikohtadega ja sellelaadset teenust pole Eesti linnatranspordis seni praktiseeritud, ka Baltimaades ja Põhjamaades mitte.
Küll on mõned Saksamaa linnad suunanud suurenenud tööpuuduse perioodil osa töötute abiprogrammi finantsvahenditest ka linnatranspordi valdkonda ja moodustanud ühistranspordis, linnabussides, trammides ja elektrirongides sõitjate teenindaja töökohad. Sealsete kogemustega käisid ka meie esindajad suvel tutvumas.
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.