Riskikapitalist Joakim Helenius pidas
tõenäoliseks, et riigil võib olla väga tõsine huvi telekomiettevõtte aktsiad
kõrgema hinnaga maha müüa, kui TeliaSonera hetkel pakub, et püüda parandada
riigieelarvet.
Helenius ei tahtnud väga uskuda, et keegi on teinud paralleelselt TeliaSonerale Eesti Telekomi aktsiate ülevõtmispakkumise riigi osaluse omandamiseks.
Helenius ütles, et kui üldse võiks mõnel investoril riigi osaluse vastu huvi olla, siis see kindlasti ei saa olla Eestist, ja tal saaks olla vaid ainult üks eesmärk, et osta osalus, mis paari aasta pärast kõrgema hinnaga maha müüa.
"Kuna TeliaSoneral on ikkagi enamusosalus ja väga tõsine plaan Eesti Telekomiga, siis vaevalt mõni riskikapitalist saab vähemusaktsionärina oma osa tõsiselt võtta," põhjendas ta.
Küll pidas Helenius tõenäoliseks, et riigil võib olla väga tõsine huvi telekomiettevõtte aktsiad kõrgema hinnaga maha müüa, kui TeliaSonera hetkel pakub, et püüda parandada riigieelarvet. Ta nõustus, et teise investori otsinguks võis initsiatiiv tulla pigem riigi poolt.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ei välista peale
Eesti Telekomi suuromaniku TeliaSonera teisi investoreid, kes võiksid riigi
27protsendise osaluse ostmisest telekomiettevõttes huvitatud olla.
Riik on põhimõtteliselt otsustanud müüa oma
osaluse AS-is Eesti Telekom. Rahandusminister teeb neljapäevasel valitsuse
istungil ettepaneku nõustuda TeliaSonera ülevõtmispakkumisega Eesti Telekomi
aktsiate osas hinnaga 93 krooni aktsia kohta.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.