Eelkõige näitab Swedbanki juhtum, et
finantsinspektsioon teeb oma tööd hästi, kuid rahanduskomisjon plaanib teemat
järgmisel nädalal arutada koos inspektsiooni ja suuremate pensionifondide
halduritega.
„See tähendab, et finantsinspektsioon teeb oma töö ja selleks ta ellu kutsutud ongi. Kui keegi reeglite vastu eksib siis nemad juhivad tähelepanu,“ rääkis rahanduskomisjoni esimees Taavi Rõivas, kes pidas oluliseks juhtum inspektsiooni töö seisukohast ära märkida.
Samuti nentis ta, et rahanduskomisjon plaanib tuleval nädalal teemat finantsinspektsiooni ja suurem pensionifondide halduritega arutada. „Meid huvitab konkreetne Swedbanki kaasus kui ka laiemalt, kas ja kuidas oleks praktiline reegleid parandada.
Rahandusministeeriumis on lähiajal valmimas põhjal uurimus, kus pakutakse ettepanekuid Eesti pensionikorraldusega seoses ning arutletakse võimalik muudatuste tegemise vajaduse üle.
Usaldust Eesti pensionisüsteem ja pensionifondid kaotanud Swedbanki juhtumi valguses ei ole. „Kõik pensionifondid kindlasti mitte,“ ütles Rõivas ning lisas: „võin öelda oma isiklikust kogemusest, et ajal, mil üle maailma aktsiahinnad päris pikalt langesid, on mitmed fondid päris hästi hakkama saanud.“ Tema sõnul peaks inspektsiooni käitumine pigem usaldust suurendama ehk kui on eksimus siis see leitakse üles.
Swedbank Investeerimisfondid ei ole kohustuslike pensionifondide vara investeerides vältinud huvide konflikte, leidis finantsinspektsioon. Finantsinspektsioon on lõpetanud järelevalvemenetluse Swedbank Investeerimisfondid AS-i tegevuse üle osas, mis puudutab huvide konflikte kohustuslike pensionifondide varade investeerimisel ja esitanud omapoolsed järeldused tutvumiseks Swedbank Investeerimisfondidele.