Riigiprokuratuur on alustanud uurimist investeerimispanga Gild suhtes investeerimiskelmuse paragrahvi alusel.
"Meil on kahtlustus vaid ühele füüsilisele isikule esitatud. Aga see ei tähenda, et neid rohkem ei tuleks," ütles riigiprokurör Triin Bergmann.
Täpsemalt uuritakse ühte emissiooni, mis võib olla seotud Azerbaidžaani või Bulgaaria tegevusega. "Need on kõik kahtlased emissioonid, aga me uurime ühte kindlalt, mitte kogu Gildi tegevust," lausus Bergmann.
Äripäevale ütles anonüümseks jääda soovinud allikas, et uurijad võtsid täna ära Tõnis Haaveli, Rain Tamme ja Harles Liivi käsutuses olnud sülearvutid.
"Ma ei ole läbiotsimisel viibinud ja ma ei tea, mida neilt ära on võetud. Aga minu teada pidi läbiotsimine täna toimuma," lisas Bergmann.
Investeerimiskelmuseks peetakse seda, kui isik on investeeringu saamiseks esitanud emissiooniprospektis või muul viisil üldsusele suunatud teabes valeandmeid. Selle kuritöö eest võidakse karistada rahalise karistuse või kuni viieaastase vangistusega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Gild Financial Advisory Services ja neli isikut said investoreile 12 mln eurot maksnud võlakirjamüügi korraldamises investeerimiskelmuse süüdistuse.
Äripäevale laekunud info, et Eesti Raudtee uueks nõukogu esimeheks saab Arti Arakas ei pea rahandusminister Jürgen Ligi sõnul paika. Tegelikult saab nõukogu esimeheks Viljar Arakas.
Riigi peaprokurör Norman Aasa sõnul keskendub prokuratuur, finantsinspektsioon ja politsei edaspidi enam kuritegudele, mis õõnestavad riigi majanduskeskkonna usaldusväärsust tervikuna.
Juba oktoobris väitis Gild Arbitrage'i võlausaldaja Marcel Vichmann, et Rain Tamm ja Tõnis Haavel tuleks trellide taha pista.
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.