Äripäevale laekunud info, et Eesti Raudtee uueks nõukogu esimeheks saab Arti Arakas ei pea rahandusminister Jürgen Ligi sõnul paika. Tegelikult saab nõukogu esimeheks Viljar Arakas.
Ligi sõnas, et Arakas on üks ärksamaid ja ühiskondlikult aktiivsemaid noorema põlvkonna ettevõtjaid. "Ma ei arvaks küll, et ta teenus-majanduskoja esimeheks Reformierakonna toel võinuks saada. Minu jaoks esindab ta ikkagi seda modernse majanduse kogukonda, mida ta esindab ka nende arvates, kes ta end esindama valisid," ütles Ligi.
Viljar Arakas kinnitas, et talle on ettepanek tehtud ja ta on tänulik osundatud vastutuse eest. Arakas on neli aastat kuulunud ka Tallinna Lennujaama nõukogusse.
Äripäev on korduvalt kritiseerinud rahandusminister Jürgen Ligi tegevusetust ja olnud seisukohal, et minister pidanuks Haaveli Eesti Raudtee nõukogust kutsuma tagasi kohe, kui prokuratuur alustas Haaveli suhtes kriminaaluurimist.
Investeerimispanga Gild omanike hulka kuulunud Haavelit kahtlustatakse investeerimiskelmuse korraldamises. Prokuratuur alustas kriminaaluurimist juba 2009. aasta lõpus.
Ligi aga kinnitas, et nõukogu esimehe vahetuse tingis tähtaja aegumine, sest Haaveli nimetas toona ametisse Ivari Padar.
"Kui ebapopulaarselt see ka ei kõlaks, ma ei ole pädevatelt kontrollijatelt Finantsinspektsioonist saanud kinnitust tema (Tõnis Haaveli - toim) patude kohta. Ka prokuratuur pole millestki sellisest teatanud. Minu jaoks on too "halb maine" seega ilma selgete põhjendusteta sõnapaar," kommenteeris Ligi võimalust, et Haavel hoopis kutsuti ametist tagasi kriminaaluurimise tõttu.
Ligi lisas, et suurte ettevõtmiste puhul jääb loomilikult vaieldavaks, kas mõni hinnang või äriline valik rikub eetikat. Siiski kinnitas ta, et juriidilistest möödalaskmistest pole ta teadlik.
Tõnis Haavel annetas 2007. aastal Reformierakonnale 150 000 krooni. Tema äripartner Rain Tamm annetas samal ajal Reformierakonnale 50 000 krooni.
Viljar Arakas annetas sel aastal Reformierakonnale 3500 eurot (54 740 krooni), eelmisel aastal 50 000 krooni ja 2009. aastal 100 000 krooni.
Reformierakonnal ning Isamaa ja Res Publica Liidul on kombeks nimetada riigifirmade nõukogudesse ettevõtjad, kes on olnud ka parteide suurimateks toetajateks valimiste eelsel ajal.
Äripäev kirjutas täna hommikul ekslikult, et Eesti Raudtee nõukogu esimeheks saab Viljar Arakase vend Arti Arakas.
Seotud lood
Riigiprokuratuuri avalike suhete juhi Kadri Põldaru kinnitusel on asutud uurima Gildi Aserbaidžaani projektis kaasa löönud ralli- ja ärimeest Erki Piirsalu.
Täna kogunesid Gild Arbitrage'i investorid
üldkoosolekule, kus pärast neljatunnist koosviibimist otsustati muuta fondi
tingimusi vastavalt fondivalitseja ettepanekutele. Investorid küll naeratavad
lootusrikkalt, kuid on arvestanud, et raha tagasisaamine võib kujuneda
helesiniseks unistuseks.
Äripäeva andmetel uurib prokuratuur Gildi tegevust Aserbaidžaanis ja Bulgaarias. Aserbaidžaani paigutasid Gildi vahendusel oma raha mitmed äriliidrid ning seda investeeringut üritas oma riigivisiidil päästa ka president Toomas Hendrik Ilves.
Riigiprokuratuur on alustanud uurimist investeerimispanga Gild suhtes investeerimiskelmuse paragrahvi alusel.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.