Töötukassa pea miljonikroonise meenete ja kontoritarvete ostuks võttis töötukassa raha Euroopa Liidu Sotsiaalfondi programmist, mis on mõeldud töötute jaluleaitamiseks.
Töötukassa mullu detsembris ostetud asutuse logoga kontoritarbed ja meened osteti suures osas Euroopa Liidu Sotsiaalfondi eraldatud raha eest, mis oli ette nähtud programmiks „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine 2007-2009“. Tegemist on programmiga, mis peaks aitama töötuid naasma tööturule ja pakkuma neile erinevaid koolitusi, karjäärinõustamist, tööpraktikat, jms. Samast programmist makstakse tehakse ka ettevõtluskoolitusi ja makstakse ettevõtlustoetust.
Töötukassa avalike suhete juht Erko Vanatalu ütles, meenete ja kontoritarvete ostuks eraldatus summa tuli programmi teavitamiskuludest.
„Teavitamine on meil lausa kohustus. Kuna kontoritarvete peal olid kirjas info töötukassa kohta, siis tegemist oli teavitamisega,“ selgitas ta, lisades, et enamikule esemetele trükiti peale ka struktuuritoetuse logo.