Enn Pant teatas täna soovist lahkuda järgmisel majandusaastal Tallinki juhatuse esimehe kohalt, kui ettevõte enne kasumisse jõuab.
"Järgnevateks aastateks on juhatusel välja töötatud strateegia viia firma kasumisse ja saada tulevikus kasumlikuks ning dividende tootvaks ettevõtteks," rääkis Pant täna aktsionäride koosolekul. "Sellel aastal tahame jõuda normaalsesse kasumisse. Ma usun, et me saavutame selle," lisas ta.
"Siis ma arvan, et minu 14aastane töö on tehtud ja annaksin augustis oma töö Andres Hundile üle. Kui te mind toetate, siis jätkaksin nõukogus," lisas Pant. Juhi kohalt lahkumise tingimuseks seadis ta aga ettevõtte kasumisse jõudmise.
Pant on töötanud alates 1996. aastast Tallink Grupi juhatuse esimehe kohal. Hunt on olnud pikaaegne ettevõtte juhatuse liige, alates 2008. aastast on Hunt laevafirma juhatuse aseesimees.
Eelmist majandusaastat kokku võttes rääkis Pant, et eelmine aasta ei olnud majanduslikult kerge mitte millegagi. Reisijate arv kasvas tänu sellele, et nad ei teinud reise kaugele, vaid lähedale, kuna sissetulekud olid väiksemad, aga selle võrra kulutati ka laevas vähem. Samuti langes ka piletihind, tulemusi mõjutas ka kaubavedude järsk ärakukkumine, rääkis Pant.
"Üldkokkuvõttes saime enam-vähem hakkama," lisas ta.
Seotud lood
Tallinki reisijate arv langes jaanuaris 15 protsenti 491 393 reisijani, teatas ettevõte börsile. Tegemist on suurima langusega vähemalt alates 2006. aasta novembrist, mil Tallink hakkas igakuist veostatistikat avaldama.
Minu töö on ameti mahapanemiseks väga pooleli, vastas Arco Vara juhatuse esimees Lembit Tampere tänasele päevaküsimusele, millistel tingimustel oleks ta nõus ettevõtte juhi kohalt lahkuma.
Tallinki aktsionärid hääletasid täna korralisel aastakoosolekul nõukogu liikme tasu 20protsendise vähendamise poolt, mille tulemusena on liikme tasu tänavu 20 000 krooni.
Rahamuredes laevandushiid Tallink palus pankadelt maksepuhkust. Kitsikusse on end laenanud ka Tallinki tuumikaktsionär, Enn Pandi, Ain Hanschmidti ja Kalev Järvelille enamusosalusega AS Infortar.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”