Tänane Financial Times kirjutab, et Lätist ja Leedust on varsti Suurbritanniasse tööle tulijaid rohkem kui poolakaid, kellest sündis Ida-Euroopa tööjõu võrdkuju läänes – Poola torumees.
Lätlastele väljastatud töölubade arv kasvas mullu enam kui kaks korda, leedulastest sai tööloa 30% rohkem inimesi kui 2008. aastal. Kokku moodustavad lätlased ja leedulased praegu 35% Suurbritannias väljastatud töölubadest, jõudes juba lähedale poolakatele, kes moodustavad 45% suuruse osa, kirjutab leht viitega Suurbritannia siseministeeriumi statistikale.
Poolakate tööloataotluste arv on vähenemas – Poola majandus on majanduslangusest pääsenud suhteliselt kergelt ning Poola valitsus on teinud aktiivset tööd noorte välismaalt koju tagasimeelitamiseks. Läti ja Leedu majandus seevastu on suurtes raskustes, kirjutab leht.
Jätkuv sisseränne on märk, et Suurbritannia majanduses on endiselt nõudlust odava välistööjõu järgi ametikohtadele, kus britid ise töötada ei taha. Näiteks põllumajanduses ja toiduainetetööstuses. Võrreldes 2006-2007. a buumiajaga on sisseränne siiski märkimisväärselt väiksem.
Briti statistikaamet andmeil on sisseränne ELi uutest liikmesriikidest läinud aasta juuni seisuga 12 kuu jooksul kahanenud 30%, kuid tulijaid on endiselt lahkujatest rohkem. Aastaga tuli neist riikidest 68 000 inimest, lahkus 58 000.
Sisserändest on kujunemas terav teema Suurbritannias lähenevatel valimistel.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lätis kerkis registreeritud töötute arv veebruaris rekordtasemele, moodustades 17,1% tööealisest elanikkonnast, teatas täna Läti statistikaamet.
Maailmapank on heaks kiitnud Lätile 100 miljoni euro suuruse laenu väljamaksmise, mis on osa Läti toetuseks kokku pandud rahvusvahelisest abipaketist.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.