Tänased streigid Kreekas ning värske arvamusküsitlus näitavad, et kreeklased ei ole valitsuse kärpekavaga sugugi nõus.
Täna hommikul, enne kui Kreeka parlament hakkas arutama täiendavaid kokkuhoiumeetmeid, seiskas avaliku sektori ja erasektori ametiühingute korraldatud streik Ateenas taas linnatranspordi. Lennujuhtide streik halvas lennuliikluse. Streikisid ka õpetajad ning suurima riikliku elektrifirma töötajad, vahendas agentuur Bloomberg.
„Meie ei tekitanud seda kriisi, kuid peame nüüd selle eest maksma,“ vahendas Bloomberg levinud seisukohta Kreeka streikijate ridadest.
Esimene arvamusküsitlus pärast Kreeka valitsuse täiendavate kokkuhoiumeetmete väljakuulutamist näitas samas, et 72% küsitletud 530 inimesest ei olnud nõus loobuma lisa puhkusetasudest, 68% oli käibemaksu tõstmise vastu ning 62% oli seda meelt, et protestimeeleavaldusi saab tänavu rohkesti olema. Samas kiitis 82% heaks luksuskaupade maksu tõstmise ning 65% toetas tubaka- ja alkoholiaktsiisi tõstmist.
Kreeka valitsus avalikustas kolmapäeval täiendavad abinõud euroala suurima eelarvedefitsiidi kärpimiseks mahus 4,8 miljardit eurot.
Eile kiitis Kreeka valitsuse kärpekava Euroopa Keskpanga juht Jean-Claude Trichet ning Kreeka valitsuse korraldatud võlakirjaoksjon õnnestus.
Seotud lood
Kreeka läbis eile välja kuulutatud võlakirjade müügiga olulise testi, kuid raha hind oli kõrge ning teistes Euroopa riikides terendavad võlakirjaoksjonid võivad edasise laenamise Kreeka valitsusele jätkuvalt keeruliseks muuta, kirjutas Wall Street Journal.
Kreeka võib paluda Rahvusvaheliselt Valuutafondilt hädalaenu, kui Euroopa Liidu riikide abi jääb viibima, hoolimata lisakärbetest Kreeka eelarves.
Kreeka peaministri George Papandreou sõnul leiab valitsus eelarvest pea iga päev uusi auke, mis muudab vajalikuks täiendavad kärped.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.