Aasta ajakirjanikuks valitud Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu 2009. aastat ise karjääri tipphetkeks ei pea.
Piirsalu, kes on kolm aastat töötanud Moskvas korrespondendina, peab 2009. aastat nõrgimaks neist kolmest. „Aga nagu mu kolleeg Priit Hõbemägi ütles, siis vaadatakse selle auhinna puhul ka natuke pikemat perioodi,“ sõnas Piirsalu.
Ajakirjanik ütles, et kõige enam positiivset tagasidet sai ta mullu Jakuutia ajakirjanikega Sotšist Jakutskisse autoreisi kajastamise eest, kuigi tööd selle projektiga nii palju ei olnudki.
Kuid kui palju teeb Eesti parim ajakirjanik õigupoolest nädalas keskmiselt tööd? „Kui olen komandeeringus Venemaal, siis terve nädal on selline suur töö. Peterburis näiteks viimati komandeeringus käies venis tööpäev 12tunniseks. Muul ajal Moskvas ma nii metsiku tempoga muidugi ei tööta,“ rääkis Piirsalu.
Kuid innustavamaks preemiate kõrval peab ta siiski head meeskonda. „Kõvasti annab indu, kui on toimetusega hea klapp. Väga head mälestused on näiteks 1990ndate keskpaiga BNSist, kus oli tohutult hea tööd teha. Samuti 2000ndate alguses Eesti Päevalehest, sel ajal sattusin ka uudistetoimetust juhtima. Ma ei istu teistega enam koos, loodan, et ka praegu on seal hea meeskonnavaim,“ ütles Piirsalu, lisades, et hea meeskonna puhul on oluline lisaks fantastilistele inimestele, et kõik oleksid tõelised professionaalid.
Kuidas Piirsalu vaimu üleval hoiab üksi Moskvas? „See on oluline oskus väliskorrespondendina. Kunagi ütles Toomas Sildam, et ta võtab mütsi maha kõigi ajakirjanike ees, kes on väliskorrespondendina töötanud. Siis ma ei mõistnud teda,“ kirjeldas Piirsalu, märkides, et sellise tööga tekkivast stressist ülesaamisel on oluline roll lähedastel.
Aasta ajakirjaniku tiitel preemia suuruseks on 70 000 krooni (neto) ja sellele lisandub hinnaline meene. Piirsalul võiduraha grandioosseid plaane pole, pigem eesmärk teha väikest meelehead perele: viia naisele ilusad lilled ja vanemad Pariisi ning ülejäänud raha eest ka ise reisil käia.
Aasta ajakirjaniku tiitli nominentideks nimetati sel aastal veel Äripäeva ajakirjanik Koit Brinkmann, Postimehe ajakirjanik Priit Pullerits ja Eesti Päevalehe ajakirjanik Kadri Ibrus.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti parimaks nooreks ajakirjanikuks valitud Äripäeva ajakirjanik Kadri Bank tunnistab, et nägi võidulooga palju vaeva.
Eesti parimaks nooreks ajakirjanikuks valiti Äripäeva ajakirjanik Kadri Bank. See on juba kolmandat aastat järjest, kui 1000 euro suuruse preemia saab Äripäeva ajakirjanik.
Sel aastal võitis 15. korda välja antava Bonnieri uuriva ajakirjanduse auhinna Äripäeva ajakirjanik Piret Reiljan artiklite seeriaga kliente kahjustanud konfliktist Swedbanki pensionifondides.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.