Eesti parimaks nooreks ajakirjanikuks valitud Äripäeva ajakirjanik Kadri Bank tunnistab, et nägi võidulooga palju vaeva.
„Auhinna saamine on mulle üllatav, aga nägin selle looga ka palju vaeva,“ rääkis Kadri Bank, lisades, et lugu kirjutades tal siiski auhind meeles ei mõlkunud, idee kandideerida tuli alles hiljem.
Noore ajakirjaniku auhinnale on võimalik kandideerida kuni 25aastasel ajakirjanikul, Kadri Bank ise peab seda sümboolselt paika pandud piiriks, sest iga ajakirjaniku karjäär algab erineval ajal.
Aga et Äripäev selle auhinna juba kolmandat aastat järjest võidab, on tema sõnul kõnekas fakt. „Äripäevas lastakse noortel tegutseda,“ sõnas ta.
Preemia vääriliseks pidas žürii Kadri Banki 11. detsembri Äripäevas ilmunud artiklit
„Jäärapäisus viis miljonid Eestist mööda“.Äripäeva ajakirjanik tunnistas, et võiduloo teema oli ta jaoks huvitav ning idee korjas ta üles pooljuhuslikult märgates kiireid arenguid Rootsi ja Soomes Nord Streami gaasijuhtme ümber, samal ajal kui Eestis alles diskussioon pooleli oli gaasitoru osas. See pani ajakirjaniku küsima, miks Eestis asjad nii aeglaselt arenevad ning mis õigupoolest toimub Nord Streami puudutavate investeeringutega.
Teisteks noore ajakirjaniku preemia nominentideks olid sel aastal Tiiu Laks Eesti Päevalehes mullu 19. detsembril ilmunud intervjuuga „Andrus Vaarik: elu ei tasu mossitamise peale raisata“ ning Anniki Leppiku Pärnu Postimehes 24. märtsil ilmunud reportaažiga „Autovõhiku käsipesueksam koolipoisi kolmele“.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta ajakirjanikuks valitud Eesti Päevalehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu 2009. aastat ise karjääri tipphetkeks ei pea.
Eesti parimaks nooreks ajakirjanikuks valiti Äripäeva ajakirjanik Kadri Bank. See on juba kolmandat aastat järjest, kui 1000 euro suuruse preemia saab Äripäeva ajakirjanik.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.