Google palkas väikese armeejagu kauplejaid ja analüütikuid, et oma hiiglaslikku rahakotti veelgi kasvatada.
Otsingugigant Google nõustajaid ilmselt ei usu ning võttis tööle väikese armeejagu kauplejaid ja analüütikuid, et oma hiiglaslikku rahakotti veelgi kasvatada ning avas jaanuaris oma kauplemisruumi.
Tehnoloogiamaailmas on see üsna tavatu samm, aga ratsionaalsuse mõttes kahtlemata leidlik - miks usaldada oma raha pankadele investeerida, kui seda võib vabalt ka ise teha? Lisaks märkis konsultatsioonifirma Strategic Treasurer juhtivpartner Craig A. Jeffrey ajakirjale Businessweek, et finantstehnoloogia pankades ja enamikes korporatiivsetes finantsosakondades kaldub olema erinevate tarkvararakendustest, programmijupikestest ja näiteks ka Excelist kokku möksitud segapuder. Google'i-suguse tehnoloogiakompetentsiga ettevõttel on selle koha pealt arvestatav eelis, mida ta ka kasutanud on.
Nimelt lasi investeerimismeeskonda juhtiv Brent Callinicos ettevõtte helgematel inseneridel vajalikud tarkvaratükid sujuvalt kokku sulatada ning saavutas sellega oluliselt kõrgema ülevaate investeeringutest üle kogu maailma väga reaalaja lähedaselt. Kui tavaliste ettevõtete finantsosakonnad saavad suvalisel hetkel oma investeeringute väärtustest näha vaid 60-70 protsenti, suudavad Google'i süsteemid jälgida reaalajas 98 protsenti oma investeeringutest. Sellist saavutust on kiitnud paljud finantstarkvaratootjadki.
Üheks põhjuseks isikliku kauplemisruumi loomisel, mille Google ise välja tõi, on kahtlemata finantspositsiooni edasine parandamine ja raha aktiivne kasutamine vara kasvatamiseks. Callinicose sõnul oli tal juba mõnda aega eesmärk tõsta ettevõtte portfelli tootlust ja riskitaset, mis selle sammuga realiseeruma peaks.
Enne jaanuari töötas investeerimismeeskonnas vaid kuus inimest, kes haldasid raha suhteliselt konservatiivse investeerimisstiiliga.
Nüüd töötab meeskonnas 30 inimest, muu hulgas Goldman Sachsist, JPMorgan Chase'st ja teistest Wall Streeti tuntumatest pankadest, kes on valmis heade võimaluste avanedes (nii börsil kui ka võimalike ülevõtmisobjektide kohapealt) kohe härjal sarvist haarama. Ja meeskond aina paisub. Google on avaldanud, et plaanib järgmisel viiel aastal kulutada ülevõtmistele umbes 20 miljardit dollarit, seega vajavad nad inimesi, kes asjalikke objekte kiirelt märkaksid.
Teine põhjus, millest tegelikult väga räägitud ei ole, võib olla ka ettevõtte soov anda investoritele uusi argumente aktsiate ostmiseks. Viimane poolaasta on otsingumootori jaoks olnud küllalt keeruline - kõigepealt tõmbasid aktsiahinda alla tsensuurivaidlused Hiinaga ning riigi väga suurelt turult eemaletõmbumine ning kevadel ka potentsiaalne ebaseaduslik andmete salvestamine wifi võrkudest linnakaartide loomise protsessi kõrvalnähuna.
Suuremahulise kauplemistegevuse planeerimine võtab muidugi palju rohkem aega ja oma maine parandamiseks nad seda tõenäoliselt ei teinud, aga avalikuks tuli ta siiski suhteliselt heal ajal.
Google'i aktsia on alates 4. jaanuarist kaotanud üle 19 protsendi ehk 21 dollarit. Ettevõtte veelgi jõulisem rahapositsioon turgutaks kindlasti ka aktsiat. Võrreldes teiste suurte tehnoloogiaettevõtetega tundub Google praegu pisut kallis, kaubeldes 30,8kordsel kasumil.
Olles küll ühekõrgusel Yahoo sama näitajaga, on teistel tehnogigantidel siiski pisut madalamad hinna-kasumi suhted.
Äkki annab ka Google'i aktsia veel pisut järele enne sobivama ostukoha avanemist.
soovitused
Analüütikud soovitavad
Osta 35Hoia 6Müü 0
Autor: Silvia Viidik, Katre Pilvinski
Seotud lood
Eesti aja järgi eeloleval öösel oma kolmanda kvartali tulemused avalikustavale Google'ile on investorite poolt pandud suured lootused.
Selveri populaarne 63+ vanuses klientidele mõeldud sooduskampaania "Kuldne Kolmapäev" on ettevõtte üks edukamaid kampaaniaid, mis laienes nüüd ka e-Selverisse ning tänavustele pensionipäevadele.
Enimloetud
5
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Hetkel kuum
“Infortar on kodubörsi üks ambitsioonikamaid ettevõtteid”
Tagasi Äripäeva esilehele