Mina oma raha sotsiaalsesse ehk rahvahääletusel põhinevasse fondi ei paigutaks, kuna investeerimine suvalistele turgudele ei pruugi olla päris läbipaistev, märkis SEB Varahalduse juhatuse liige Sven Kunsing.
„Ise ilmselt ei paneks sellisesse fondi nagu cutefund.com raha. Ma arvan, et läbipaistvus on üks teine asi – kui öeldakse, et kuhu turgudele ja mis põhimõtete järgi investeeritakse,“ märkis Kunsing.
„Mitte aga see, et igaüks saab tingimata otsustada. Kui igaüks otsustada tahab, siis võib ju oma raha ise investeerida, miks selleks peaks veel kuhugi fondi raha panema?“ küsis ta.
Kunsing arutles, et kui öeldakse, et me investeerime globaalselt suvalistele turgudele, see ei pruugi olla päris läbipaistev. Aga kui osade arvates on, siis miks ka mitte.
„Ma ei arva, et cutefund.com saab praegu turul olevatele fondidele väga tõsine konkurent olema. Kuid tore on, et keegi üritab sellist asja teha, eks näis, mis sellest saab. Populaarseks võib see kujuneda nende inimeste hulgas, kes selles fondis otsuseid teevad,“ märkis ta.
Seotud lood
Andrei Korobeinik kirjutab sotsiaalse aktsiafondi idee sünnist, et see tekkis ühe doktoritöö lugemisest, kus autor tõestas, et analüütikute arvamuste järgimisega väga palju raha ei teeni.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.