Kadarbiku Köögivili OÜ juht Veiko Pak ütles jaekettide ja tootajate suhteid kommenteerides, et nende firmal ei ole olnud Rimiga probleeme.
"Kui kaup on hea ja ise oled tubli – mõtled läbi, kuidas ja mida müüa – siis ei ole probleemi," lausus Pak. "On mõistetav, et kett peab ise pinnal püsima, sest kui ta seda ei tee, tekitab see omakorda tarnijatele probleeme. Tarnija jaoks pole muud väljapääsu kui kaubandusketid.," rääkis ta.
Paki sõnade kohaselt on suurte jaekettidega koostööl üks oluline pluss. Nende finantspool on korras ja nad peavad maksetähtaegadest kinni.
"Mitte et ma midagi kardaks, aga selle "suure vaenlase" Rimi kohta ütlen, et tänu nendele oleme päris hästi saanud oma kaupa müüa. Säästumarketites pole sortiment suur, aga sealt tuleb kogust. Ja asjaajamine on isegi lihtsam kui teiste kettidega," ütles Pak.
Autor: Kadri Bank, Aivar Hundimägi
Seotud lood
Tootjatele Prisma poolt esitatavad tingimused on Eestis märksa paindlikumad kui Soomes, kinnitas Prisma Peremarketi turundus- ja kommunikatsioonidirektor Kadri Lainas.
Maxima avalike suhete juht Erkki Erilaid ütles jaekettide ja tootjate suhteid kommenteerides, et kindlasti vastaks väide jaekettide diktaadi kohta tõele seal, kus puudub piisav konkurents, kuid Eestis on muu Euroopaga võrreldes üsna tavatu seis, kus turg on jagatud nelja üsna võrdse keti vahel.
Tootmisettevõtte ja ka jaeketi kogemusega Kati Kusmin leiab, et tootjate ja kettide vaheliste riskide jagamises on arenguruumi.
Suuremad jaeketid on surunud tootjatele peale karmi hinnapoliitika ja kirjutanud lepingutesse iga eksimuse puhul soolased trahvid. Jaeketi enda eksimuse korral pole tootjatel aga võimalik kaupmeest trahvida.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”