Klastri Visiit toimub 8.-19 oktoobrini, mille käigus külastatakse Vietnamit ja Hiinat.
Eesti Logistikaklastri juht Urmas Kõiv põhjendas, et Vietnami vastu on ärimeeste huvi kasvanud seetõttu, et Eesti asub Vietnami ja Venemaa vahelises kaubakoridoris. "Vietnami ja Venemaa vahelised suhted arenevad väga jõuliselt. Peame täpsemalt aru saama Vietnami turu võimalustest Vietnami ja Venemaa vahelises kaubavahetuses ning peame ennast vietnamlastele teadvustama atraktiivse logistilise asukohana ning usaldusväärsete partneritena," rääkis Kõiv.
Tema sõnul on visiidi eesmärk tutvuda Vietnami turu võimalustega. Samuti tahetakse luua suhteid Vietnami klientide ja arvamusliidritega.
Hiinas külastatakse Shenzheni logistika- ja transpordimessi, et seal uusi kliendisuhteid arendada.
"Lisaks kutsume ka meie Hiina kliendid Eesti rahvuspäeva üritustele Shenzheni, kus soovime neile tutvustada ka Eesti kultuuri ja inimesi," mainis Kõiv.
Muu hulgas on plaanis ka alla kirjutada koostöömemorandumid Vietnami Freight Forwarders Associationi ja Eesti Logistika ja Transiidi Assotsiatsiooni vahel. Samuti Eesti Sadamate Liidu ja Ho Chi Minh City sadama ettevõtete liidu vahel. Lisaks korraldab klaster Ho Chi Minhis Vietnami klientidele Eestit logistilist asukohta ja võimalusi tutvustava konverentsi.
Visiidile sõidavad majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist Eero Pärgmäe, Tallinna Sadamast Ain Kaljurand, Allan Kiil ja Erik Ringmaa, Eesti Raudteest Kaido Simmermann, Janek Ojamäe ja Jaanus Paas, Tallinna Lennujaamast Erik Sakkov, Estevest Üllar Raad, Tõnis Pohla ja Tarmo Nurmetalo, Smartenist Mait Miller, RRKst Tiit Karu ja Teet Saarepera, LTAst Andrus Kuusmann ja klastrijuht Urmas Kõiv.
Seotud lood
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.