IRLi Tallinna volikogu fraktsiooni juhi Indrek Raudse sõnul vohab Tallinna linnavalitsuses onupojapoliitika, töökohti jagatakse isiklike teenete alusel Keskerakonnale ja Edgar Savisaarele.
"Ei ole üllatav, et Tallinna keskkonnaameti uueks juhiks nimetati Otto Popel, kes on seotud Savisaarele 2,7 miljon krooni laenu andnud firmaga," sõnas Raudne. "See on taas hea näide keskerakondlikust asjaajamisest pealinnas, kus laenu andmise või mõne muu teene eest saab magusa töökoha linnaaparaadis," lisas ta.
Raudse sõnul on taolisel JOKK-poliitikal valus hind, kuna pikemas perspektiivis kahjustab see nii linna kui ka terve riigi mainet ja arengut. "Tallinnal vabariigi pealinnana tuleks aru saada, et taolist nõukogudeaegset onupojapoliitikat Eestis enam ei aeta. Olukord, kus linnaparaat kubiseb keskerakondlastest ja teistest "teenekatest" inimestest, ei teeni mitte linna, vaid Keskerakonna huve. See aga pärsib linna arengut," rääkis Raudne.
Tema sõnul kavatseb IRLi Tallinna linnavolikogu fraktsioon antud teema kindlasti tõstatada järgmisel Tallinna linnavolikogu istungil.
Äripäev kirjutas tänases esikaaneloos, et Edgar Savisaare salapärase rahastaja äripartner Otto Popel sai Tallinna linna palgale keskkonnaameti värske juhina.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna keskkonnameti uus juht Otto Popel määras esimestel tööpäevadel ligi 23 000 krooni suuruse lisatasu oma asetäitjale Relo Ligile, kes töötas varem Popeli osalusega firma nõukogus.
Äripäev üritas linnavalitsuse tippametnike sekka jõudnud Tallinna keskkonnameti uuelt juhilt Otto Popelilt saada intervjuud paar nädalat tagasi, kuid mees vältis neile vastamist.
Kes on linnavalitsuses, ametites ja linnaosavalitsustes keskerakondlased? Vaata järgi!
Tallinna linnapea Edgar Savisaare 2009. aastal 2,7 miljoni krooni suuruse laenuga lühiajalisest likviidsuskriisist välja aidanud salapärase Neitsisaarte firma äripartneriks on kaks nädalat tagasi Tallinna keskkonnametit juhtima asunud Otto Popel.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.