Skype'i ühe asutaja Jaan Tallinna sõnul võidakse sajandi keskpaigaks jõuda tehisintellekti loomiseni, kuid selleks tuleb välja mõelda, mida me sellelt tahame ja kuidas oma soovid selgeks teeme.
Esiteks tuleb tagada, et iseennast parandav süsteem jääks oma esialgsete eesmärkide juurde, teiseks tuleb lahendada raskem ülesanne ehk välja mõelda, mida me tegelikult tahame, mis oleks need esialgsed eesmärgid, mida superintelligentsi teele minevale arvutile kaasa anda, rääkis ta ERRi uudisteportaalile.
Tallinn lisas, et kui tehisintellekt oleks inimestest palju võimekam, kuid ei hooliks inimlikest väärtustest, jääksime me paljudest tema pakutavatest väärtustest ilma. "Kui arvutil on vaja süsiniku aatomeid, kuid ta ei hooliks inimestest, siis ta mõtleks, et kõige lihtsam on neid saada inimestest," märkis ta.
Küberneetika instituudi vanemteaduri Enn Tõugu sõnul võime me rääkida intelligentsusest kui omadusest, mis on inimesel, ning võib-olla hakkab olema ka arvutitel, mingil määral juba on – silmas pidades Google'it.
Seotud lood
Google’i plaan osta Jaan Tallinna osalusega ettevõte DeepMind on tõenäoliselt ajendatud viimase asutajate suurepärastest teadmistest oma valdkonnas, leidsid Eesti IT-asjatundjad.
Google kaasasutaja Larry Page rääkis eile Kanadas tehisintellekti arendavast, Jaan Tallinna osalusega idufirmast DeepMind Technologies, mis tema hinnangul ühendab arvuti- ja neuroteaduse.
Valmistume hetkeks, kui tehisintellekt jõuab inimintellektile järele, põhjendas Skype'i üks loojatest Jaan Tallinn ligi 1,2 miljoni kroonist annetust Singulaarsuse Tehisintellekti Instituudile.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.