Ettevõtte tegevdirektori Martin Arula sõnul on Toftani edu üks oluline põhjus hea asukoht. "Saetööstusettevõte peab ikka olema toorainele lähedal," leiab ta. "Meil on väga head suhted ka oma hankijatega."
Teiseks nimetab Arula head tehnikat, mis võimaldab timmida tooteid klientide kõrgete nõudmiste järgi ja samas minimeerida kadusid.
"Kolmandaks aga on meil olemas organisatsioon - inimesed, kes on võimelised klientide ja hankijate soove arvestades looma paljude toodete voo läbi seadmete," selgitab ta. "Kindlasti on see üks olulisemaid komponente."
Ta märgib ka, et Toftanil on olemas pideva arengu vajadus. "Tahame olla homme paremad kui täna," kinnitab Arula. "Arendamise töö ei tohi lõppeda!"
2007. aasta lõpus algas Toftani jaoks küllaltki keeruline aeg.
"Oleme teinud raskeid otsuseid, et säästa igal juhul turuosa ja suurendada tootmismahtu," ütleb Arula. "Oleme olnud suures kahjumis, kuid kaugemas perspektiivis siiski võitnud."
Ta selgitab, et ettevõte on saanud arendada tootlikkust ja kvaliteeti, inimesi koondama ega palka vähendama ei ole pidanud ja turu tõusu on nad vastu võtnud lendstardist.
Arula sõnul on viimsel ajal igal aastal lisandunud kümnendik tootmismahtu. "Lisamaht on maandunud eksporditurgudel Jaapanis, Põhja-Aafrikas ja mujal," sõnab ta. "Viimasel aastal oleme pisut uuendanud tehnoloogiat, tosin miljonit krooni kulus näiteks saagimistäpsuse parandamiseks."
Martin Arula märgib, et praegu töötavad nad väga modernse esimese saegrupiga, mille tehniline lahendus on suuresti valminud nende enda ettevõttes.
"Usun, et see ei jää viimaseks lahenduseks, mille aluseks on ettevõttesse kumuleerunud kompetentsus," ütleb ta. Tulevik on Arula arvates selline, nagu on olnud viimased kaks aastat.
"Valdav on selgusetu olukord, kus tulevik pole kuigi kaugele näha. Püsib madalseis, kuid esineb üksikuid kuid, kus tundub, et maailmal läheb jälle hästi," usub ta. "Tööd tuleb teha samamoodi nagu viimastel kriisiaastatel."
Mulje on ASist Toftan jäänud küll igati positiivne. Võin kinnitada, et tegemist on hästi juhitud ettevõttega. Seda kajastavad ka nende stabiilselt head või isegi suurepärased majandustulemused.
Usun, et nende praeguse edukuse saladuses pole midagi keerukat - nad lihtsalt teevad seda, mida oskavad kõige paremini. Samuti mängib olulist rolli nende hästi toimiv, ühtne ja motiveeritud meeskond.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”