Laenuportfelli restruktureerimine oli vajalik samm, sest annab Baltikale piisavalt hingamisruumi ja muudab rahavoogude juhtimise kergemaks, ütles LHV analüütik Kristo Oidermaa.
„Siiani on Baltikaga seotud üks peamisi riske olnud just kõrge laenukoormus ning suures mahus lühiajaliste kohustuste mõjul ka pidev refinantseerimisrisk,“ tõdes Oidermaa. Tema sõnul pole Baltika finantstulemused veel niivõrd paranenud, et suudetaks suures mahus laene tagasi maksta.
Oidermaa hinnangul seisavad Baltikal veel raskemad ajad ees. Baltikal seisab peagi ees jaekaubandusele ebasoodne esimene kvartal ning samuti on kartusi tarbimise osas peale euro tulekut, mistõttu likviidsusvaru on ettevõtte jaoks vajalik, lisas ta.
Tänu pankade vastutulemisele väheneb eelkõige ettevõtte bilansirisk ning tõenäosus, et pangad põhitegevusse sekkuksid, kuid samas pole teada veel, milliseks kujuneb ettevõtte intressikulu, lisas Oidermaa.
Autor: Fredy-Edwin Esse, California, Katariina Krjutškova
Seotud lood
2010. aasta neljandas kvartalis suurenes Baltika jaemüük 7% - tegemist on esmakordse kvartaalse kasvuga viimase kahe aasta jooksul, teatas ettevõte.
Baltika sõlmis Swedbanki ja Nordeaga refinantseerimise lepingud mahus 268 miljonit krooni ning garantiilimiitide lepingud mahus 45 miljonit krooni tähtajaga 2014. aasta lõpp.
Baltika Grupi finantsjuht Ülle Järve sõnul ei tõusnud ettevõtte laenuintressimäär pärast laenude refinantseerimist oluliselt. Täpse intressimäära lubas Baltika investoritele avaldada neljanda kvartali aruandes.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.