Investeerimiskelmuse kahtlustusega prokuratuuri uurimise all olevat investeerimispanga Gild asutajat Tõnis Haavelit ei usalda enam sajad jõukad investorid ja Swedbank. Miks usaldab teda Eesti riik?
Seda üllatavam on, et rahandusminister Jürgen Ligi ja majandusminister Juhan Partsi silmis pole mehe usalduskrediit kadunud. Haavel on endiselt Eesti Raudtee nõukogu esimees.
Äripäev küsib Haaveli ametisse pannud Ligi ja Eesti Raudteed kureeriva Partsi käest: mitu pättust peab üks mees tegema, et ministrid asuksid kaaluma mehe sobivust suure riigifirma nõukogu juhi kohale? Või mitu miljonit peab parteikassasse tooma, et nõukogu esimehe koht säilitada?
Ja ärge öelge, et tuleb oodata ära kohtuotsus. Näiteks Edgar Savisaare sobivuse kohta hinnangut andes ei oodanud Reformierakond ja IRL kohtulahendit.
Lugeja, kirjuta kommentaaris, kas usaldad Haavelit Eesti Raudtee nõukogu esimehena.
Autor: Aivar Hundimägi, Indrek Kald
Seotud lood
Probleemi tõstatus on õigustatud ja sellele peaks vastama rahandusminister, kes ta ametisse nimetas, vastas majandusminister Juhan Parts küsimusele, kas ta usaldab Eesti Raudtee nõukogu esimeest Tõnis Haavelit.
Mul pole olnud põhjust Tõnis Haaveli Eesti Raudtee nõukogu juhiks määramise otsust üle vaadata, sest tööga seoses pole mul talle etteheiteid, ütles rahandusminister Jürgen Ligi.
Eraettevõtte ja riigiettevõtte vahe on see, et eraettevõtluses vargaid ei taluta, vastas Olari Taal küsimusele, kas Tõnis Haavel sobib juhtima Eesti Raudtee nõukogu.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.