WikiLeaksi kaudu lekkinud USA Tallinna saatkonna memodes pole president Toomas Hendrik Ilvese kriitikat peaminister Andrus Ansipi aadressil.
Mis puutub Andrus Ansipisse, siis talle ei ole Toomas Hendrik Ilvese suust Postimehe käsutuses olevates materjalides mingeid hinnanguid antud. Muid Ansipi-kriitilisi hinnanguid andmebaasis on, kirjutas täna memosid avaldama hakanud Postimees.
Eilne Äripäev kirjutas, et presidendi kantselei Kadriorus on mures memodesse sattunud Ilvese emotsionaalsete hinnangute pärast Eesti riigijuhtidele. "USA administratsioon on Eesti presidenti informeerinud, et lekkinud dokumentide seas on memod, kus Ilves on värvikalt kirjeldanud Rüütlit ja Ansipit," ütles Delfi allikas.
Seotud lood
“Kadriorg on mures," väitis anonüümne allikas presidendi kantselei lähedusest. Delfi andmetel on Wikileaksi kaudu lekkinud ligi 250 000 dokumendi seas ka memosid, mis käsitlevad president Toomas Hendrik Ilvese emotsionaalseid hinnanguid Eesti riigijuhtidele.
"President Arnold Rüütli suhtes avalikult põlglik Toomas Hendrik Ilves seletas, et ta pidi kandideerima, kuna ei võinud välja kannatada väljavaadet: veel viis aastat Rüütli ning tema "kolhoosiesimehe mentaliteediga"," tsiteerib Postimehes Wikileaksi andmebaasiga tutvunud Argo Ideon.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar küsib, kas Postimees ikka annab endale aru, millist kahju ta Eesti presidendi institutsiooni sel viisil rünnates kogu riigile võib tekitada ning soovitab Ilvesel kindlasti kasutada kõiki Eesti õigusega talle tagatud võimalusi oma au ja väärikuse kaitsmiseks.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.