Kõige kallim valimislubadus on Roheliste kodanikupalk, sellele järgneb Keskerakonna pensionite suurendamine.
Kodanikupalk näeks ette, et igale riigi kodanikule makstakse 80 eurot kuus, mis eeldaks riigieelarves 600 mln eurost kulu. See tähendaks, et toetust saaks 625 000 inimest. Tegemist on sel juhul 46% elanikkonnast. Kodanikupalga saajate ring vajab veel täpsustamist, samuti selle tulumaksukohustus.
Kogu programm oli kõige kulukam Keskerakonnal, sest neil oli ka kõige rohkem lubadusi. Esimese kolme kulukaima lubaduse hulka kuulub pensionite tõstmine.
Tõime välja kõikide erakondade kolm kõige kallimat lubadust:
Autor: Katariina Krjutškova, Kaisa Gabral, Kaisa Gabral
Seotud lood
Rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk ütles, et ministeeriumil on kavas enne valimisi valimisprogrammide mõjude analüüsi uuendada.
Rahandusministeeriumi arvutuste järgi on kalleim valimislubadus Rohelistel - kodanikupalk, sellele järgneb Keskerakond pensionite suurendamisega. Pankur Rain Lõhmuse hinnangul ei tasu kõike seda aga liiga tõsiselt võtta.
Endise rahandusministri Aivar Sõerdi sõnul on rahandusministeeriumi koostatud valimisprogrammide mõjude analüüs on tänuväärne abimaterjal igale poliitikahuvilisele.
Eestimaa Roheliste (EER) valimislubadused on 90% ulatuses korralduslikud ja mahuvad kenasti tavapärase riigieelarvemahu sisse, vaja vaid eelarveraha jaotus mõistlikult ümber vaadata, kaitses kõige kallima valmislubadusega erakond end.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.