Ettevõtjad tajuvad töötajate survet ega pääse enam palgatõusust, sõnas Büroomaailma poeketi omanik Jüri Ross.
"See on paratamatu, et palka hakatakse tõstma. Kui inimestel läheb raskeks, küll siis tuleb pressing ettevõtjatele ka. Muidu läheb liiga palju inimesi Soome tööle," sõnas ta.
Ross ütles, et möödunud aasta teises pooles läks tema ettevõttel hästi ja seega said töötajad detsembris preemiat. Ross kavatseb palka tõsta tuleval aastal, kuid tänavu alandas ta töötajate preemiate lävendit, mistõttu on sel aastal võimalik 10-30 protsendil töötajatest saada boonust.
"Järgmise aasta alguses kindlasti tõstame palka. Ei saa kinni hoida, sest muidu hakkan inimestest ilma jääma," ütles Ross. Ta lisas, et seni pole ta õnneks veel ühtegi head töötajat palga tõttu kaotanud.
Täna hommikul teatas statistikaamet, et keskmine brutokuupalk kasvas möödunud aasta IV kvartalis 3,9 protsenti ja brutotunnipalk 1,9 protsenti, kuid reaalpalk langeb juba kauem kui teist aastat.
Seotud lood
Praegu on inflatsiooni kasv palgatõusu tempost kiirem ja tööpuudus suur, seega julgen reaalpalga kasvu prognoosida sügiseks, ütles majandusteadlane Andres Arrak.
Eelmise aasta viimase kvartali keskmine väljamakse oli maksu- ja tolliameti andmeil 11 576 krooni (739,84 eurot) kuus, kasvades aastaga ligi neli protsenti.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.