Estravel koostas lühikese juhendi inimestele, kes plaanivad lähiajal lennata Jaapanisse, kus täna toimus purustav maavärin. Suletud on ka mitu Jaapani lennujaama.
Klientidele, kes plaanivad lähiajal reisida Jaapanisse või hiidlainest ohustatud piirkonda, soovitame järgmist:1) Jälgige jooksvat lennuinfot lennujaama või lennufirma kodulehelt.
2) Kui lend on tühistatud, pöörduge lennufirma või Estraveli klienditeeninduse poole. Enamasti on võimalik tühistatud lennu pilet hilisemaks muuta või selle eest raha täies mahus tagasi saada. (NB! Kehtib ainult selle pileti kohta, millel olev lend on tühistatud. Kui kasutate sama reisi raames mitut erinevat piletit, siis vt järgmist punkti.)
3) Kui tühistatud või oluliselt hilineva lennuga seoses osutub võimatuks muude reisiteenuste kasutamine (eraldi lennu- või muu transpordi piletid, majutus jms), siis nende eest lennufirma ei vastuta. Kahjunõue tuleks esitada kindlustusfirmale, eeldusel, et teil on olemas kehtiv reisitõrkekindlustuse leping. See peab olema sõlmitud enne lennu ärajäämise teatavaks saamist (mõne kindlustusfirma puhul on täiendavalt nõutud kindlustuse ostmine hiljemalt 72 h enne plaanitud reisi algust).
Estravel on välja selgitanud kõik reisijad, kes nende kaudu on Jaapanisse reisinud või reisimas. "Kõigi reisijatega, kelle reis on planeeritud lähiajaks, võetakse eraldi ühendust. Hoiame arengutel silma peal ja informeerime jätkuvalt kõiki kliente, kelle reisiplaanid võivad olla takistatud," teatas Estravel.
Seotud lood
Seoses tänase Jaapani maavärinaga võimaldab EMT oma Jaapanis olevatel klientidel 11.-13.märtsini tasuta Eestisse helistada ja sõnumeid saata.
Eestlanna Maarja Ervald ütles Jaapanist e-posti teel, et on väga hirmul ega julge majas olla, sest maavärin kestab veel edasi.
Tokyos elav eestlane kirjeldab Facebookis, et temaga on kõik korras ning sajad inimesed jalutavad täna koju, sest ühistransport ei sõida.
Esialgsete maavärina teadete järel tegi Jaapani jeen järsu kukkumise, kuid katastroofi purustuste ulatuse ilmnemisel toimus 180kraadine pööre.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.