Muudatused regulatiivses keskkonnas jätavad ettevõtte väga ebakindlasse olukorda, ütles ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith.
"Eriti seoses igasuguse sisulise dialoogi toimumiseta konkurentsiameti ja Tallinna Vee vahel küsimustes, mis puudutavad lepinguliselt määratud tariifimuudatusi," selgitas ta.
Veefirma juhi kinnitusel on olukord seda üllatavam, et Tallinna Vesi on täitnud või ületanud kõiki erastamisel sõlmitud lepinguga võetud kvaliteedinõudeid tallinlaste ja Tallinna linna hüvanguks.
"ASi Tallinna Vesi erastamisleping ning teenusleping allkirjastati heas usus ning täielikus vastavuses Euroopa Liidu ning Eesti seadustega. Teeme kõik, mis meie võimuses, et tagada lepingute jätkuv täielik täitmine, sest nendest lepingutest on siiani sündinud märkimisväärset kasu Tallinna elanikele ning loodetavasti sünnib ka edaspidi," rääkis Plenderleith.
Ühtlasi kinnitas Tallinna Vee nõukogu firma mullused auditeeritud majandustulemused. Ettevõtte müügitulu ning kasuminäitajad võrreldes 28. jaanuaril avaldatud esialgsete tulemustega ei muutunud.
Tallinna Vee käive põhitegevusest, st veevarustuse- ja kanalisatsiooniteenuse müügist, vähenes 0,1 protsendi võrra, 706,7 miljoni kroonini (45,2 mln eurot) ning ärikasum nendest tegevustest suurenes 10,1 protsendi võrra, 377,9 miljoni kroonini (24,2 mln eurot).
Põhitegevuse osas oli reaalne tulukus investeeritud kapitalilt 5,5 protsenti 2010. aastal ja 6,30 protsenti viieaastasel perioodil 2006-2010, mis on samal tasemel teiste erastatud vee-ettevõtete poolt teenitud tulukuse määraga, teatas Tallinna Vesi börsile.
Ettevõtte nõukogu otsustas lükata aktsionäride korralise koosoleku nädala võrra edasi, 24. maile.
Seotud lood
Tallinna Vesi on esitanud Märt Otsa juhitavale konkurentsiametile üle 8 lk regulatsioonipõhimõtteid, kommentaare ja küsimusi, kuid pole saanud vastust ühtegi küsimusele ega ettepanekule.
AS Tallinna Vesi esitas täna Eesti riigi ja selle asutuste rakendatud monopolidele hinnapiirangute kehtestamise seaduse ning selle rakendusaktide vastu kaebuse Euroopa Komisjonile.
Juba IPO-ajal väitsin et Tallinna Vee aktsia on "poliitiline aktsia". See on veel selgem täna, et aktsia väärtus sõltub poliitilistest otsustest, kommenteeris investor Stefan Andersson.
ASi Tallinna Vesi poolt algselt novembris esitatud tariifitaotluse läbivaatamise 30-päevast tähtaega pikendas konkurentsiamet 90 päevani.
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!