Eesti Panga asepresident Rein Minka kinnitas, et keskpanga nõukogu eilne otsus, mis ei kinnitanud teda ja teist asepresidenti Märten Rossi uueks ametiajaks, ei tulnud talle üllatusena.
„Ma aimasin seda otsust ette,“ ütles Minka. „Eesti Panga nõukogu esimees pole kunagi varjanud oma suhtumist. Ja seda ütles ta ka eile "Aktuaalsele kaamerale" välja.“
Keskpanga nõukogu esimees Jaan Männik andis AKs mõista, et asepresidentide väljavahetamine on tema initsiatiiv. „Meil on vaja uut verd Eesti Panga juhtkonda,“ ütles Männik teleintervjuus. „Me ei ole kellegi vastu, me oleme pigem uue olukorra poolt.“
Rein Minka ei soovinud teemat rohkem kommenteerida. Mis ta edasi tegema hakkab, ta enda sõnul veel ei tea. Samuti pole talle tehtud ettepanekut jätkata tööd keskpangas. „Kõik sõltub õuntest. Juba Toots ütles, et kõik sõltub õuntest“, lisas ta. Küsimusele, millal õunad letti pannakse, vastas Minka: „Ma ei tea, kas üldse pannakse.“
Rein Minka töötab Eesti Pangas alates 1995. aastast. Enne asepresidendi ametisse asumist 1. novembril 2000 oli ta keskpanga infotehnoloogia osakonna juhataja.
Minkaga samal päeval asus Eesti Panga asepresidendi ametisse ka Märten Ross, kes enne seda töötas alates 1998. aastast samas keskpangapoliitika osakonna juhatajana.
Seotud lood
“Aga on küsimusi, kus me ei saa oma naha päästmiseks või oma naha kaitsmiseks pugeda,” kommenteeris asepresident Märten Ross konflikti keskpanga nõukogu esimehe Jaan Männikuga.
Teisipäeval toimunud korralisel koosolekul ei kinnitanud Eesti Panga nõukogu asepresidendi kandidaate Rein Minkat ja Märten Rossi uueks ametiajaks.
Peaminister Andrus Ansip ütles Eesti Panga asepresidentide Märten Rossi ja Rein Minka ametist vabastamist kommenteerides, et nii ei sobi käituda.
Minu meelest oleks väga hea, kui Eesti Panga tulevasel asepresidendil oleks soliidne rahvusvaheline taust, ütles Eesti Panga nõukogu esimees Jaan Männik.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.