Skype Technologies eelmise aasta augustis avalikuks tulnud prospektis oli kirjas, et ettevõtte 839 töötajast paiknes 365 inimest Tallinna ja Tartu kontorites ning ettevõtte eeliseks on olnud läbi ajaloo suhteliselt odav Eesti tööjõud.
Ehkki Skype`i on Wall Street Journali andmeil ostmas 8,5 miljardi dollari eest hoopis Microsofti jõudis internetikõnede pakkuja eelmise aasta augustis esitada USA Järelevalvele (SEC) sisutiheda eelprospekti. Asjasse pühendatud allikate väitel valmistas Skype sellega ette umbes 1 miljardi dollari suuruse mahuga aktsiate esmaemissiooni (IPO).
Prospekt tõi välja, et 30. juuni 2010. aasta seisuga oli Skype`i töötajaskonna suurus maailmas 788, millele lisandus veel 51 pikaajalist lepingupartnerit.Kõige enam oli Skype`l töötajaid tarkvaraarendusega tegelevas Eestis (365), järgnes müügi- ja turundusega tegelev Suurbritannia kontor (237) ja USA (92). Ettevõtte juhtimine on koondunud Luxembourgi, kus ettevõtte palgal oli 56 töötajat. Veel töötas Skype`i heaks 35 inimest Rootsis, 31 Tsehhis ja 23 Kagu-Aasia piirkonnas.
Skype tõi prospektis veel välja, et ettevõtet on ajalooliselt soosinud võrreldes konkurentidega suhteliselt odavad tarkvaraarenduskulud, kuna enamus insenere ja arendajaid on pärit Tallinnast.Skype Technologies OÜ aastaaruandes on kirjas, et ettevõtte töötajate keskmine aastane brutotulu ulatus 2009. aastal 553 000 kroonini ehk 46100 kroonini kuus (2950 eurot kuus).
Skype`i prospekt märgib veel, et 2010. aasta I poolaastaga ulatusid ettevõtte tegevuskulud 204,9 miljoni dollarini. Sellest 71 miljonit dollarit läks müügi- ja turunduskuludeks, 46,8 miljonit dollarit üldisteks- ja administratiivkuludeks ja 30 miljonit dollarit tootearenduseks. Lisaks kulus veel poolaastaga 57,2 miljonit dollarit immateriaalse vara amortisatsiooniks.
2010. aasta esimesel poolel teenis Skype Technologies 406,2 miljoni dollarise käibe juures 13,1 miljonit dollarit kasumit. Aasta kokkuvõttes ulatus Skype`i käive 860 miljoni dollarini ja tulemiks jäi 7 miljoni dollarine kahjum.
Seotud lood
Eestis on lähiaastatel lootust uuele tõusule infotehnoloogia vallas ning kindlasti aitaks sellele kaasa, kui Skype'i ostnud Microsoft jätaks Skype'i arenduskeskuse Eestisse, usub IT-ettevõtja ja riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Andrei Korobeinik.
Forbes võttis kokku mitme analüütiku arvamused Microsofti Skype’i ostu kohta 8,5 miljardi dollari eest.
Microsoft teatab oma kodulehel, et ostab investorite konsortsiumilt eesotsas Silver Lake'iga 8,5 miljardi dollari eest Skype Technologiesi.
Linnar Viik põhjendab Skype´i endise arendusjuhina intervjuus Deutsche Wellele, miks on Skype ülevõtmine Microsofti poolt kasulik.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.