Microsoft teatab oma kodulehel, et ostab investorite konsortsiumilt eesotsas Silver Lake'iga 8,5 miljardi dollari eest Skype Technologiesi.
Tehnoloogiahiid maksab Skype'i investoritele sularahas ning tehingule on heakskiidu andnud nii Microsofti kui Skype'i nõukogu.
"Skype on fenomenaalne teenus, mida armastavad üle maailma miljonid inimesed. Üheskoos loome me tulevikku reaalajas suhtlemiseks, nii et inimesed saaks kogu maailmas olla lihtsalt ühenduses oma perekonna, sõprade, klientide ja kolleegidega,“ märkis Microsofti juht Steve Ballmer.
Skype'i ülevõtmisega luuakse Microsoft Skype divisjon, mille juhiks saab Skype'i tegevjuht Tony Bates.
„Microsoft ja Skype jagavad visiooni, et tuua tarkvarainnovatsioon ja tooted meie klientideni. Üheskoos oleme me võimelised kiirendama Skype'i plaane suurendada oma globaalset kogukonda ja tutvustada kõigile uusi kommunikatsiooni ja koostöö võimalusi,“ märkis Bates.
Microsofti aktsia on eelturul pärast ülevõtmisteate avalikustamist langenud 1,3%, tasemeni 25,49 dollarit. 30% Skype'i aktsiate müügiga hinnanguliselt 2,55 miljardit teeniv oksjonisait eBay on alustanud eelturul 4,2% plussis, tasemel 34,51 dollarit.
Seotud lood
Eestis on lähiaastatel lootust uuele tõusule infotehnoloogia vallas ning kindlasti aitaks sellele kaasa, kui Skype'i ostnud Microsoft jätaks Skype'i arenduskeskuse Eestisse, usub IT-ettevõtja ja riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Andrei Korobeinik.
Skype Technologies eelmise aasta augustis avalikuks tulnud prospektis oli kirjas, et ettevõtte 839 töötajast paiknes 365 inimest Tallinna ja Tartu kontorites ning ettevõtte eeliseks on olnud läbi ajaloo suhteliselt odav Eesti tööjõud.
Forbes võttis kokku mitme analüütiku arvamused Microsofti Skype’i ostu kohta 8,5 miljardi dollari eest.
Agentuur Reuters kirjutab informeeritud, kuid anonüümseks jääda soovinud allikatele toetudes, et nii sotsiaalvõrgustik Facebook kui ka Google sondeerivad pinda Skype’i võimalikuks ostmiseks või ühisfirma loomiseks.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.