Suurtes majandusraskustes Saabi tootmine võib tulla Lätti, kui Vene miljonäril Vladimir Antonovil õnnestub osta ära osalus Rootsi firmas.
Antonov ütles ajalehele Dienas Bizness, et vaatamata sellele, et ta on saanud Rootsi valitsuse heakskiidu, on tehingu olukord hetkel keeruline, sest selle vastu tegutseb Euroopa investeerimispank. Investeerimispank on Saabile laenanud 217 miljonit eurot uute mudelite arendamiseks.
Juhul, kui investeerimispank annab oma heakskiidu, siis tootmine viiakse üle Balti riikidesse, võimalik et Lätisse. "Emotsionaalselt me oleksime väga rahul, kui saame alustada tootmist Baltimaades. Seda enam, et seal on vabad territooriumid, nagu Riias ja Liepajas. Me oleme valmis tõsiselt arutama selle võimaluse üle, kuid esmalt tuleb saada ligipääs firmale, mis hetkel puudub," kommenteeris Antonov.
Ettevõtja lisas, et nüüd on tal selge visioon sellest, kuidas panna Saabile jalad alla ja panna firma kasumit teenima.
35aastase Londonis elava Antonovi varandust hinnati 2007. aastal 300 miljonile dollarile. Antonov sooviks 30 miljoni euro eest omandada 29,9 protsenti Saabist. Ühtlasi plaanib Saab müüa oma hooned Antonovile ja neid siis temalt üürida.
General Motors müüs Saabi 2010. aastal Hollandi sportautosid tootvale Spykerile.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuigi autotootja Saab oleks pidanud juba eelmisel reedel oma poolaasta majandustulemused avalikustama, lükati see tänasele, kuid tulemusi pole ikka.
Suurtes makseraskustes olev Rootsi autotootja Saab loodab viimasel minutil abi saada USAst. Muuhulgas käivad läbirääkimised ka General Motorsiga, kirjutas Handelsblatt.
Suurtellimus Hiinast võimaldab Rootsi autotootjal Saabil välja maksta juunikuu palgad. Täna teatasid tagasiastumisest 3 nõukogu liiget.
Rootsi autotootja Saabi olukord muutub üha teravamaks. Läbirääkimised partneritega jooksid liiva ja töötajatele pole enam võimalik palka maksta.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.