Kohtutäiturite koja erakorraliselt kogunenud juhatus ei tauninud maksupettust, kes vormistavad puhkusereise koolitusena.
Ametikogu juhatuse erakorraline koosolek teatas täna, et 10.-17. septembril toimunud kohtutäiturite ja pereliikmete sõit Prantsusmaale oli koolitusreis. Reisist võttis osa 16 kohtutäiturit.
Kohtutäiturite õppereisid välisriikidesse on kauane tava, mida korraldatakse kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koda teavitamata. "Kõnealuse koolitusreisi eesmärgiks oli analüüsida täitemenetlusega seonduvat kohtupraktikat, arenguid õigusloome valdkonnas ning avalik-õiguslike nõuete motivatsioonisüsteemi loomist," teatas koda.
Oma tänases avalduses kinnitas kohtutäiturite esindusorganisatsioon, et koolitusreisiga seotud kuluarved konteeritakse raamatupidamises täies vastavuses kehtiva õiguskorraga proportsionaalselt ametitegevusega seotud osale koolitusreisil.
Koja teatel on ekslik informatsioon, nagu kandnuks kohtutäiturid õppereisiga seotud kulud täies mahus ettevõtluskuludesse.
Kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja otsusele on alla kirjutanud juhatuse liikmed Janek Pool, Mati Kadak ja Oksana Kutšmei.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtutäiturid otsustasid võtta välismaiste koolitusreiside arved ettevõtluskulude hulgast välja ning maksta sellest lähtuvalt riigimaksud koos intressidega.
Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik kinnitab intervjuus Äripäevale, et kohtutäiturite rikkumistele rakendatakse nulltolerantsi põhimõtet.
Eesti kohtutäiturid on aastaid tegelenud maksupettusega, vormistades oma soojamaareisid koolitusreisideks.
Tänane Äripäev kirjutab, et kohtutäiturid käivad juba aastaid välismaal turismireisidel ning paluvad reisibüroodel vormistada need koolitusena. See lubab reisikulusid raamatupidamises näidata ettevõtlusega seotud kuluna ja nii vähendada maksukoormust.
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.