Kreeka peaministril George Papandreoul seisab täna õhtul parlamendis ees otsustav usaldushääletus. Opositsioon valmistub kulisside taga juba võimu ülevõtmiseks.
Papandreou on mõista andnud, et ta on valmis ametist tagasi astuma. Seda ka juhul, kui usaldushääletus lõpeb talle toetusega. "Ma ei hoia oma kohast kinni," ütles peaminister eile õhtul parlamendis. "Ma ei ole sellest huvitatud, et mind tagasi valitaks. Ma olen huvitatud ainult riigi päästmisest," lisas ta.
Papandreoul on praeguse seisuga parlamendis vaid ühehäälne enamus. Juhul, kui Papandreou kaotab, alustab tema sotsiaaldemokraatlik partei Pasok konservatiivse Uue Demokraatiaga läbirääkimisi üleminekuvalitsuse moodustamiseks. Papandreou rolli võtaks üle praegune rahandusminister Evangelos Venizelos.
Peaks aga Papandreou siiski vajalikud hääled kokku saama, alustab ta kõnelusi opositsiooniga ise ning astub tagasi pärast uue valitsuse moodustamist. "Talle öeldi, et ta peab rahus lahkuma, et päästa oma partei," ütles Reutersile valitsusele lähedalseisev isik. "Ta teatas, et on valmis tagasi astuma, see oli väga tsiviliseeritud moel, ilma kibestumiseta," lisas allikas.
Üleminekuvalitsus peab korraldama ennetähtaegsed valimised, kuni selle ajani aga peab parlament ratifitseerima uue säästupaketi. Kui see on tehtud, on tee vaba ka järgmisele abilaenule. Euroopa Komisjoni president Jose Manuel Barroso kinnitas täna, et Ateena võib arvestada Euroopa Liidu edasise toetusega. "Me tahame, et Kreeka jääks eurotsooni püsima," ütles Barroso.
Autor: Katri Soe-Surén
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Juulis pöördus Dimitris Kastriotise 80aastase ema poole pangajuht, kirjutab Finacial Times.
Peaminister Andrus Ansip ütles äsja lõppenud valitsuse pressikonverentsil, et ei usu Kreekas toimuva hukutavat mõju eurole.
Eurogrupi juhi Jean-Claude Junckeri sõnul vaevad euroala riigid stsenaariume Kreeka võimalikuks lahkumiseks euroalalt.
Saksamaa suuruselt teine pank sai kolmandas kvartalis kahjumi, kuna Kreeka valitsuse võlakirjade väärtust kanti maha, vahendas Bloomberg.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.