Euroopa Komisjoni rahandusvolinik Olli Rehn ärgitas kreeklasi kiiresti kokku panema rahvusliku ühtsuse valitsust, mis hakkaks ellu viima Kreeka uut abiprogrammi.
Kaalul pole rohkem ega vähem kui Kreeka kuulumine Euroopa rahaliitu.
„Oleme teinud üleskutse luua rahvusliku ühtsuse valitsus ning oleme veendunud, et see on parim viis usalduse taastamiseks ja võetud kohustuste täitmiseks,“ ütles Rehn pühapäeval intervjuus agentuurile Reuters.
Rehn rõhutas, et uue laenumakse saamiseks peavad Kreeka kõik suuremad poliitilised jõud esmalt kinnitama uue abipaketi ning meetmed seatud tingimuste täitmiseks.
Rehni sõnul õõnestas Kreeka oma käitumisega (ootamatu teatega referendumi korraldamisest - toim.) teiste riikide usaldust, pöörates rajale, mis võib viia euroalast välja.
„Me ei soovi seda, kuid me peame valmis olema igaks stsenaariumiks. Ka selliseks, et kindlustada finantssüsteemi stabiilsus ja päästa euro,“ ütles Rehn.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kreeka poliitilised parteid peavad hiljemalt esmaspäevaks jõudma vahevalitsuse peaministrikandidaadis kokkuleppele, ütles pühapäeval valitsuse pressiesindaja, andes lootust, et kaks suuremat parteid on nihkumas konsensusele lähemale.
Kreeka peaminister George Papandreou loobus plaanist korraldada rahvahääletus Euroopa Liidu ja eurotsooni liikmelisuse üle.
Laupäeva varahommikul usaldushääletuse võitnud Kreeka peaminister George Papandreou alustab nädalavahetusel kõnelusi uue valitsuskoalitsiooni moodustamiseks, et esmaspäevaks, mil kogunevad euroala rahandusministrid, oleks Kreekal uus koalitsioon üldjoontes paigas.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.