Eesti Energia tütarfirma Jordan Oil Share Energy ja Jordaania valitsus allkirjastavad veel sel aastal lepingu põlevkivil töötava elektrijaama ehitamiseks Jordaaniasse, teatas Bloomberg.
700-megavatine elektrijaam ehitatakse Attarati põlevkivimaardlate lähedusse. Eelmisel aastal sõlmis Eesti Energia tütarfirma Jordaania valitsusega kontsessioonilepingu Attarat Um Ghudrani põlevkivimaardla varude kasutamiseks. Jordan Oil Shale projektijuht Andres Anijalg on varem öelnud, et elektrijaama ehitus algab juba järgmisel aastal. Valmima peaks jaam 2016. aastal.
Jordan Oil Shale Energy Co on Eesti Energia 2006. aasta lõpus omandatud tütarettevõte, mis uurib võimalusi põlevkiviõli tehase ja põlevkivielektrijaama rajamiseks Jordaania Kuningriiki.
Jordaania on üks vähestest Lähis-Ida riikidest, kus ei leidu naftat, kuid kus asuvad ühed maailma suuremaid põlevkivivarud. Põlevkiviressursi suuruseks on hinnatud kuni 80 miljardit tonni. See on kümneid kordi suurem kui Eesti põlevkiviressurss.
Eesti Energia arendab osa Attarat Um Ghudrani nime kandvast maardlast, mis on ka seni teadaolevatest põlevkivimaardlatest suurim. Uuringuplokk sisaldab hinnanguliselt 1,3 miljardit tonni põlevkivi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Energia põlevkivitehnoloogia ekspordiplaane võib võrrelda maailmavallutamisega. Lisaks Jordaaniale ja USA-le sihib Eesti riigifirma põlevkiviõliprojekti Serbias, samuti Hiinas, kirjutab E24.
Eesti Energia tulusid mõjutas tulu, mis tuli 11% osaluse müügist Jordaania tütarettevõttes.
Malaisia suurim börsiettevõte YTL Power International Berhad sai eile Eesti Energia Jordaania arendusprojekti finants- ja strateegiliseks partneriks 30% suuruse osalusega.
Äripäev avaldab tänavu igapäevast ärikalendri sarja, kust saab lugeda, mis on juhtunud Eesti majanduses sellel konkreetsel päeval viimase kahekümne aasta jooksul.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.